Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak pošťák hrabe písek a doufá v potlesk

22 2006
Hoylake - (Od spolupracovníka MF DNES) - Patří k tisícům dobrovolníků, kteří přijeli do Hoylake pomáhat s organizací nejslavnějšího golfového turnaje British Open. Bez nároku na peněžní odměnu tráví takto už svou třetí dovolenou. Nick Charlton, pošťák z Newcastlu, toho však rozhodně nelituje.

Namísto doručování poštovních zásilek teď nosí po hřišti velké hrábě.

Jednou ze specialit britského Open je totiž funkce "hrabače pískových překážek". To, co je normálně v popisu práce nosičů holí jednotlivých hráčů, v Hoylake letos zastávají právě "hrabači" jako Charlton.

"Poprvé jsem se přihlásil jako dobrovolník na Open v roce 2004," vzpomíná mladík z Newcastlu. "Měl jsem to štěstí, že jsem mohl být v roli nosiče výsledkové tabule právě v poslední skupině s vítězným Toddem Hamiltonem." Američan, který tehdy vyhrál až v rozehrávce s Ernie Elsem, se dočkal bouřlivých ovací zaplněných tribun.

"Byl to nádherný pocit - procházet kolem těch desítek tisíc lidí a slyšet ohlušující potlesk. Vím, že patřil vítězi, ale tak trochu jsem se o to zasloužil i já," připisuje si podíl na Američanově vítězství Charlton.

Letos se na organizaci turnaje podílí na tři tisíce lidí, z toho polovina je dobrovolníků. Odměnou za týdenní práci je jim několik triček, čepice a větrovka. Ale bez nadšených pomocníků by se nejprestižnější turnaj na světě jen těžko obešel.

Charlton doufá, že i letos se mu poštěstí jít s vítězem. A znovu vychutnat potlesk zaplněných tribun kolem hřiště. Vždyť na finálové kolo v neděli se předpokládá návštěva 60 tisíc lidí!

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze