Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Před jachtařem Koláčkem stojí nová výzva: najít jména na loď

"Na palubě mám sedm plachet, které můžu různě měnit, dají se zmenšovat i zvětšovat." | foto: Pavel Nesvadba

22 2013
Loni se mu povedl husarský kousek. Jako první cizinec se jachtař Milan Koláček stal šampionem Francie v sólovém jachtingu. Dozvuk nečekaného triumfu? Před letošní sezonou přišel o hlavního sponzora.

"Mistrovství Francie stálo mě a náš malý tým pět let odříkání, neskutečné energie a tohle je nejlepší odměna pro nás, ale i pro český jachting," pronesl loni přešťastný Koláček. 

 Na konci sezony přidal k cennému vítězství na moři i titul nejlepšího českého jachtaře. A spřádal další plány.

Fotogalerie

Dlouhodobě ho láká sólozávod kolem světa na osmnáctimetrové lodi bez zastávky, v jeho letošním kalendáři dominuje zejména prestižní extrémní zaoceánský Transat, jedna z nejtěžších transatlantických sólových regat z Francie na Guadeloupe.

Zatímco trénink a příprava karbonového závodního speciálu probíhá v ideálním tempu, jeden zádrhel se přece jenom objevil: finance. „Jelikož nám vypadl hlavní sponzor, máme problémy s naplněním rozpočtu," přiznává třiatřicetiletý český jachtař.

Sezona ho vyjde zhruba na tři miliony. A tak Koláček před zářijovým podnikem shání sponzora. Potenciální partnery láká na akci "Vaše jméno přes Atlantik" - finanční příspěvek od jednotlivců nebo velkých firem je schopný "odměnit" reklamním místem na jeho závodním speciálu FOLLOW ME 759. Najde dost jmen na svou loď?

Autor:


Témata: jachtink
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze