Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Do Jablonce zamíří i elitní koulaři Majewski a Nedow, vyzve je Staněk

Tomasz Majewski ve finále koulařů na mistrovství Evropy v Curychu. | foto: Reuters

24 2016
Pořadatelé halového mítinku EA Indoor Permit, který se koná v sobotu 5. března v Jablonci na Střelnici, hlásí další hvězdná jména světové atletiky. Největším lákadlem je start světového rekordmana ve skoku o tyči a olympijského vítěze z Londýna 2012 Renauda Lavillenieho z Francie, představí se například i běloruská závodnice Alina Talajová, halová mistryně Evropy z loňského pražského šampionátu v běhu na 60 metrů překážek.

Na mítinku Jablonecká hala se podle nových informací ukáží také elitní světoví koulaři. Dorazí polští šampioni Majewski a Bukowiecki, vítěz halové tour Kanaďan Nedow a pochopitelně také domácí jednička Staněk, to jsou další hvězdy, které budou k vidění za necelé dva týdny na severu Čech.

Tito čtyři jmenovaní siláci už dokázali překonat magickou hranici 21 metrů. Čerstvě 25letý Tomáš Staněk se díky svému absolutnímu osobnímu rekordu 21,26 metru z německého Rochlitzu nakrátko ocitl dokonce na čele světových tabulek.

Z jeho soupeřů se však povedlo překonat 21 metrů i Kanaďanu Timu Nedowovi. Staňkův vrstevník, jehož prozatím nejvýraznějším úspěchem je stříbro na Panamerických hrách, ovládl premiérovou světovou halovou tour i díky výkonu 21,33 ve Stockholmu.

„Oba mohou čekat ostrou konkurenci od polských soupeřů. Za kvality Tomasze Majewského výmluvně hovoří tituly z posledních dvou olympijských her, zkušený borec má doma ale také halové úspěchy, zlato z evropského mistrovství v Turíně 2009 a dva světové bronzy z Valencie 2008 a Istanbulu 2012,“ řekl Michal Procházka z oddělení komunikace Českého atletického svazu.

Majewski prozatím předvedl v sezoně nejlépe 20,41, ovšem jeho možnosti jsou daleko za čárou 21 metrů.

Konrad Bukowiecki je naopak zástupce nastupující generace polských koulařů, který má na svém kontě mezi 19letými tituly mistra Evropy i světa (Eugene 2014) a aktuálně vylepšil s lehčím náčiním i juniorský evropský rekord na 22,48.

Vstupenky ve čtyřech cenových kategoriích na špičkový atletický mítink v Jablonci už jsou v prodeji. Nejdražší vyjdou na 499 korun na speciální montovanou tribunu u tyčkařského sektoru, obdobně si mohou diváci vychutnat i soutěž koulařů, na tuto tribunu stojí lístek 399.

Stejnou cenu má vstupné I. kategorie k sezení na balkon (blíže k tyčce a také cíli sprintů), II. kategorie přijde na 299. Nejlevněji lze pořídit lístky na stání, které jsou za 199. Lístky jsou k dostání v síti Ticketportal.Najdete na iDNES.czmobilní verze