Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ivaniševič vyměnil grandslam za challenger

30 2000
P r a h a - Ještě před třemi lety světová tenisová dvojka a hráč pověstný svým drtivým servisem, svého času možná nejlepším na světě. Chorvat Goran Ivaniševič se za poslední dva roky propadl až na samotný chvost první světové stovky. Jako nejnovější důkaz jeho sestupu na tenisovou periferii se jeví zpráva, že Ivaniševič dá před australian Open přednost challengeru v německém Heilbronu.

Devětadvacetiletý Chorvat se se špatnou výkonností potýká už dlouhou dobu. Do profesionálního tenisu vstoupil v roce 1988. O rok později už byl bezpečně v první stovce a od roku 1990 se úspěšně držel mezi absolutní světovou elitou. Třikrát se probojoval do finále Wimbledonu, který jeho stylu výborně vyhovoval. Zdálo se být otázkou doby, kdy dobude první grandslam.

Zlom v hvězdné kariéře přišel v polovině roku 1999. Po Wimbledonu se začal propadat a sezonu skončil na 62. místě žebříčku, což znamenalo propad o padesát pozic. Hráč s 21 singlovými a 9 deblovými turnajovými tituly se zatím nedokázal z tohoto otřesu vzpamatovat. Aktuálně mu patří 96. místo, což se po Australian Open může ještě změnit.

Bylo by ovšem jistě předčasn Gorana Ivaniševiče už nyní odepisovat. Stačí si vzpomenou na podobné martýrium, jímž musel projít Andre Agassi, aby se z provinčních turnajů vrátil triumfálně až na post světové jedničky.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze