Házenkářky Mostu podlehly podruhé v sezoně, tentokrát v Šaľe

Dominika Zachová z Mostu překonává brankářku Slavie Petru Kudláčkovou. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

5 2017
Mostecké házenkářky prohrály v 20. kole interligy 21:24 v Šaľe a utrpěly druhou porážku v sezoně. České mistryně tak na druhém místě tabulky ztrácejí už pět bodů na vedoucí Michalovce, jež vyhrály ve Zlíně.

Vyrovnaný duel rozhodly domácí hráčky ve druhém poločase, v němž si vybudovaly klíčový náskok. Most prohrál v interlize poprvé od září, kdy v úvodu sezony nestačil na Michalovce.

„Soupeř byl po celý zápas trpělivější, čtyřicet minut jsme hráli vyrovnanou partii, o výsledku nebylo rozhodnuto. Pak skutečně vyhrál trpělivější,“ uvedl trenér Mostu Peter Dávid.

V dalších dvou dnešních česko-slovenských soubojích vyhrála Olomouc 33:23 na hřišti beznadějně posledního celku ŠKP Bratislava a Písek podlehl 22:28 v Trenčíně.