Slávistické házenkářky zabraly, v Olomouci zvítězily o gól

Radost slávistických házenkářek, ilustrační foto | foto: Jiří Seidl, MF DNES

11 2017
Házenkářky Slavie Praha zdolaly v 10. kole interligy o jedinou branku Olomouc 25:24 a po dvou porážkách se dočkaly osmé výhry v sezoně, díky níž udržely kontakt s čelem tabulky. Vedoucí Most má tříbodový náskok, slávistky mají stejně bodů jako druhé Michalovce a třetí Šaľa.

Olomouc začala před domácím publikem lépe, Slavia ale její nástup brzy zastavila a v 18. minutě vedla o tři branky. Skóre se dál přelévalo a poločas skončil nerozhodně 14:14.

Druhá půle vyšla lépe Pražankám, přestože ještě prohospodařily čtyřbrankový náskok, když osm minut nedaly gól. Olomouc znovu vyrovnala, koncovka od 51. minuty ale patřila svěřenkyním trenérů Richarda Řezáče a Františka Štiky.

Nejlepší střelkyní Slavie byla s osmi góly Alena Šetelíková, o jednu branku méně dala Veronika Galušková.