Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Výzva pro in-line bruslaře: Světový pohár na Hlavní třídě v Porubě

Momentka z in-linového závodu

18 2016
Čtyři mistři světa a řada dalších špičkových profesionálních in-line bruslařů se dnes postaví na start závodu Světového poháru, který se pojede od 14 hodin na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě.

„Dá se říct, že Hlavní třída v Porubě je nejlepší in-line dráhou v republice. Je to skvělá, báječná trať a elitní závodníci se na ni rádi vracejí,“ uvedl ředitel závodu Světového poháru Martin Plecitý. „Závodníkům se líbí i atmosféra, kterou vytvářejí místní fanoušci.“

Ostrava bude závod Světového poháru jako součást LifeInLine Tour hostit již poosmé a na letošní závod přijedou reprezentanti minimálně 16 zemí.

„Máme ohlášené jezdce z Indie, Mexika, Portugalska, Nového Zélandu, Dánska, Francie, Německa, Rakouska, Polska, z postsovětských republik. A může se stát, že se k registraci před závodem se dostaví další, o kterých zatím nevíme,“ podotkl Plecitý.

Profesionální závodní týmy přijely do Ostravy už s předstihem. „Obvykle závodníci nastupují v pátek večer na trať, aby si ji projeli. Dělají tak i show pro bruslaře, kteří si nenechají ujít páteční večerní bruslení na už uzavřené trati,“ vysvětloval ředitel závodu.

K favoritům ostravského závodu Světového poháru budou patři loňský vítěz a několikanásobný mistr světa Peter Michael z Nového Zélandu, Němec Felix Rijhnen či momentálně nejlepší evropský závodník Elton de Souza z Francie. „Zítra mě čekají velké závody v Ostravě na LifeInLine Tour. Skvělá atmosféra, skvělí lidé. Všechny vás zvu,“ prohlásil včera de Souza.

V závodě nebude chybět ani česká reprezentace. V národním dresu pojedou Ondřej Suchý, Matěj Pravda, Michal Prokop, Richard Kudělásek a Štěpán Šváb. „Jejich cílem je sebrat místo na bedně světovým hvězdám, ale kluci to budou mít hodně těžké. Pokud dojede do finiše balík, tak ve spurtu je jejich naděje minimální,“ připustil Plecitý.

Rovněž mezi ženami očekávají pořadatelé souboj českého národního družstva se zbytkem světa. Největší českou nadějí je olympionička v short tracku Kateřina Novotná, jíž se už v minulosti povedlo závod Světového poháru v Ostravě vyhrát. „Letos to bude můj první závod na in-line bruslích, tak uvidíme, jak se mi bude dařit,“ poznamenala Kateřina Novotná.

Jejími soupeřkami budou například mistryně světa Katharina Rumpusová z Německa či Nicole Beggová z Nového Zélandu.

Závod Světového poháru v Ostravě měří 33,5 kilometru, závodníci budou muset na Hlavní třídě zdolat jedenáct okruhů. „Ti nejlepší mají průměrnou rychlost kolem čtyřiceti kilometrů v hodině, z kopce za horní obrátkou jezdí až sedmdesátikilometrovou rychlostí,“ přibližoval ředitel závodu.

Organizátoři připravili rovněž bohatý doprovodný program. Ten začal už v pátek večerní vyjížďkou, v sobotu pokračuje od 9.50 hodin závody pro děti všech věkových kategorií i závody pro amatéry.

„A chtěl bych zdůraznit, že ostravská část LifeInLine Tour je jedinečná v tom, že v závodě Světového poháru může poměřit své síly se světovou špičkou každý, kdo se přihlásí,“ dodal Plecitý.Najdete na iDNES.czmobilní verze