Indiana rozhodla v posledních vteřinách

I n d i a n a p o l i s - Můj dům, můj hrad, platilo i ve druhém zápase finále Východní konference NBA, v němž basketbalisté Indiany Pacers porazili New York 88:84 a vedou v sérii 2:0. Ovšem cesta k vítězství byla trnitá. Hráči domácího týmu nejdřív museli v závěru zlikvidovat šestibodové vedení soupeře a teprve 28 vteřin před koncem se po šestkách Reggieho Millera poprvé v závěrečné čtvrtině vedli 86:84. Skóre definitivně uzavřela smeč Jalena Roseho dvě vteřiny před koncem. Na tu mu nahrál Dale Davis, který těsně předtím neproměnil dva trestné hody, ale odražený míč po druhé šestce dokázal sám doskočit a rozehrát, vzal tak hostům poslední naději.

"Všichni čekali, že se netrefím, ale já měl nejlepší přehled o tom, kam se míč odrazí. Než mě stačili znovu faulovat, našel jsem Jalena," vylíčil závěrečné okamžiky zápasu Davis.
New York už v té době hrál dávno bez zkušeného pivota Patricka Ewinga, který se stejně jako v loňském druhém utkání s Indianou zranil a hned v první čtvrtině musel usednout na lavičku s pohmožděným kotníkem. "Doufám, že v sobotu v New Yorku budu moci nastoupit, zatím to ale vypadá na výron," vysvětlil Ewing.

Střelec posledního koše Rose dal 24 bodů, nejvíc v barvách Indiany, Davis přispěl pouze třemi body, ale při neúčasti Ewinga byl klíčovým podkošovým hráčem - doskočil 16 míčů. V poraženém týmu se nejvíc dařilo Larrymu Johnsonovi s 25 body.

"Soupeř byl nepříjemný, protože se orientoval jednoznačně na obranu. Takové zápasy se hrály v osmdesátých letech, naštěstí jsme dali koš vždy, když jsme to nejvíc potřebovali," zhodnotil zápas Miller.

Nejvíc bodů: Rose 24, Miller 19, Smith 12 - Johnson 25, Houston 15, Childs 12. Doskočené míče: Davis 16, Jackson 7 - Camby 11, Thomas 8. Čtvrtiny: 22:22, 20:21, 19:23, 27:18. Diváků: 18 345.

Davis z Indiany doskočil míč a přes Sprewella z New Yorku nahrává Rosemu na poslední koš druhého utkání utkání finále Východní konference NBA