Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Burgrová zaplavila Hradec. Snad mě tu nebudou mít plné zuby, doufá

Ilona Burgrová coby tvář mistrovství Evropy basketbalistek na královéhradeckém autobusu | foto: Martin Veselý, MAFRA

15 2017
Zastavila se na kávu v restauraci nedaleko zastávky městské hromadné dopravy a během chvíle viděla svoji nadživotní fotografii hned několikrát. „Byl to snad každý autobus. Jezdit takhle po Hradci je unikum,“ řekla basketbalistka Ilona Burgrová po víkendové zkušenosti.

Královéhradecká rodačka je jednou z výrazných tváří v pátek začínajícího evropského šampionátu a v těchto dnech zve fanoušky na šampionát nejen prostřednictvím polepených autobusů, ale také plakátů umístěných na zastávkách.

Fotogalerie

Je vás teď v Hradci doslova plno, není to až svazující?
Pro mě je důležité, že Hradečáci šampionát vnímají pozitivně, to je velká podpora. A tyhle věci okolo mě nijak nesvazují.

Hradec basketbalem skutečně žije, vnímáte to také tak?
Vnímám. Schválně jsem o víkendu zůstala v Hradci, abych atmosféru nasála. Mám z toho dobrý pocit a doufám, že šampionát Hradečáky vtáhne.

Co na to, že vás teď v Hradci vidí všude, říkají vaši známí?
Většinu kamarádů a rodinu mám odsud z Hradce, a tak mi říkají, že jsem úplně všude, až je to otravné. Obávám se, aby mě plné zuby neměli i Hradečáci.

Váhala jste, když se o tom, že v Hradci budete hlavní tváří vy, rozhodovalo?
Tohle nebylo na mně. Jde o projekt České basketbalové federace. Fotka, která je na autobusech, byla pořízena z propagačního hlediska a pak se rozhodlo, že právě ta půjde do spolupráce s hradeckým dopravním podnikem.

Ilona Burgrová byla společně s Alenou Hanušovou hostem pořadu Rozstřel. Poslechněte si, jak odpovídaly:

Zahrát si šampionát doma v Hradci, to je asi příležitost, která pro je pro vás výjimečná.
Souhlasím. Mám tady rodinu a většinu přátel. Tohle jsem si nikdy nepředstavovala. Považuji Hradec za sportovní město a tohle je pro mě třešnička na dortu. Navíc pro mě poslední reprezentační akce.

Před sedmi lety jste zažila mistrovství světa, které se hrálo v Česku a na kterém jste cestou do finále a ziskem stříbrných medailí doslova zbláznily národ. Jak na to vzpomínáte? Může se letos něco podobného opakovat?
Vzpomínky jsou krásné, ale události neopakovatelné. Abychom se k tomu přiblížily, musíme udělat hodně a dát spoustu sil. Stát se může cokoliv a kvůli holkám v týmu bych byla ráda, kdybychom zažily to, co my tehdy v roce 2010. Před sedmi lety to bylo postupné, vždyť naše některé zápasy na začátku v Brně nebyly vyprodané. Tady máme malinko náskok, protože naše zápasy v Hradci prý vyprodané už jsou. Tomu jsem ráda a hlavně bych chtěla, aby si to lidi přišli užít.

Co říkáte soupeřkám ve skupině, se kterými se v Hradci utkáte? Jak to podle vás dopadne?
Dopadnout to může všelijak. My ale věříme, že ze skupiny postoupíme dál. I kdybychom o tom měly rozhodnout až v křížovém zápase s týmem z druhé skupiny.

Česká basketbalistka Ilona Burgrová v Hradci Králové u nově polepeného...

Česká basketbalistka Ilona Burgrová v Hradci Králové u nově polepeného reklamního autobusu s jejím portrétem pro nadcházející mistrovství Evropy.

Někoho tedy musíte nechat za sebou, na koho si věříte?
Doufáme, že si poradíme s Maďarskem. Také ale doufáme, že zvládneme hned první zápas s Ukrajinou.

Favoritkami naší skupiny jsou Španělky. Máte k nim velký respekt?
Jsou velmi silné, ale jde o soupeřky, s kterými si chcete zahrát. Hrají velmi hezký basketbal, žádnou špinavou hru. Není nikdo, koho bychom se měly bát, tak ani jich ne.Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze