Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Basketbalistky zažily poslední stěhování. Burgrová vzývá sílu domova

Trénink českých basketbalistek v Hradci Králové. Uprostřed s číslem 8 Ilona Burgrová. | foto: Martin Veselý, MAFRA

7 2017
Evropský šampionát basketbalistek už je za dveřmi. Jedny z nich najdeme na zimním stadionu v Hradci Králové. Právě ty se už 16. června otevřou veřejnosti před prvním hracím dnem turnaje. A do té doby budou odemknuty pouze jednou - ve čtvrtek 8. června, kdy za nimi české reprezentantky sehrají přípravné utkání s Chorvatskem.

Že se šampionát blíží, dokazuje poslední stěhování českých basketbalistek v rámci přípravy. Závěrečnou destinací je totiž Hradec Králové, kde následně odehrají zápasy své základní skupiny a kde také stráví poslední dny určené k doladění formy pro domácí mistrovství Evropy.

K tomu slouží i přípravné zápasy s Chorvatskem, z nichž pouze ten první 8. června od 18 hodin bude přístupný veřejnosti. O důvod víc těšit se na východ Čech má pivotka Ilona Burgrová.

„Pro mě je to extra motivace, protože Hradec je mým rodným městem. Musím říct, že vždycky, když hrajeme v lize proti Hradci, vyburcuje mě to k lepším výkonům. Doufám, že něco podobného se stane i teď při přípravných zápasech a na mistrovství Evropy,“ věří pivotka USK Praha v kouzlo dvojitého domácího prostředí.

Fotogalerie

Zimní stadion v Hradci Králové přivítal basketbal pouze jedinkrát - vloni v rámci přípravného turnaje. Ilona Burgrová ale nemá z netradičního prostoru strach: „Už turnaj v Karlových Varech, který se konal na hokejovém stadionu, byl přípravou na prostředí, které nás čeká právě v Hradci Králové na zimáku. Doufám, že v zápasech s Chorvatskem si zimní stadion okoukáme, osaháme a bude pro nás domácí halou.“

Hradeckou rodačku mohou obyvatelé města vídat na každém rohu. Na šampionát je láká z plakátů, billboardů nebo dokonce z autobusu.

„Všechny bych pozvala na ochutnávku ženského basketu, protože jsem si jistá, že mnozí z nich půjdou na ženský basket vůbec poprvé, tak aby pak nebyli vykulení z toho, co ženy dokáží na hřišti předvést,“ dává dobrou radu.

A hned přidává: „Také ať si přijdou zažít tu atmosféru, protože co vím, tak naše zápasy šampionátu jsou vyprodané.“

Řádění s oranžovým nesmyslem v obchodním domě v Hradci Králové

To je sice pravda, ale na koho se nedostala vstupenka, může sledovat české zápasy na ME přímo před arénou ve fanzóně na Basket Square, kde budou živě přenášeny. Zároveň jsou stále volná místa na odpolední dvojzápasy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze