Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hvězdy? Máte tu mě, řekl v Čeladné slavný golfista Jiménez

Moravia Silesia Open 2009 - Miguel Ángel Jiménez, trénink. | foto: Antonín Krčmář

30 2009
Jako by pro něj v Čeladné žádná omezení neplatila. Ačkoliv se v tiskovém centru turnaje Moravia Silesia Open v Čeladné nesmí kouřit, hlavní hvězda klání, Španěl Miguel Angel Jiménez, přišla včera na setkání s novináři s nezbytným doutníkem.

"Poslední dobou se mi daří. Myslím, že mám šanci vyhrát a byl bych na to patřičně pyšný, protože bych vyhrál na svém hřišti," připomněl Jiménez fakt, že čeladenské hřiště projektoval.

Nepostrádáte ve startovní listině více hráčů světové špičky?
Turnaj je uprostřed nabitého období. Před šesti týdny bylo US Open, před dvěma British Open a za další dva bude PGA Championship. Lidi si potřebují odpočinout. Je těžké je teď přesvědčit, aby přijeli. Ale to neznamená, že to nebude dobrý turnaj. Máte tu Alexe Čejku, Gregoryho Havreta, Thomase Leveta a máte tu mě.

Jak jste se připravoval?
Minulou neděli jsem si byl zahrát se syny.

Jak jste dopadl?
Kluci mě chtějí porazit. Je jim 14 a 10 let a handicap mají 5 a 23. Přijdou na hřiště a povídají: Tati, dnes tě porazíme. Jenže nejdřív musí porazit celé hřiště a teprve pak můžou porazit mě.

Vraťme se do Čeladné. Na kterou jamku byste pozval diváky? Která je nejobtížnější?
Náročná je osmnáctka, dvanáctka – ta je i krásná, a taky jamka číslo patnáct. Ale celé hřiště je férové. Musíte na něm hrát agresivně na každé jamce. Když nebudete odpalovat dobře, každá jamka bude hodně složitá.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze