Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stříbrný skokan z olympiády slibuje show i v Hustopečích

Beskydskou laťku vyhrál Erik Kynard z USA. | foto: ČTK

31 2014
Pětitisícové Hustopeče na Břeclavsku jsou městem vína, mandlí, automobilové rallye... a také skoků do výšky. Halový mítink Hustopečské skákání patří k nejvýznamnějším atletickým podnikům v Česku. Letošní ročník, který začíná v pátek a vyvrcholí v sobotu, láká například na stříbrného olympijského medailistu Erika Kynarda.

"Jsem vášnivý skokan, každý závod je pro mě show," burcuje dvaadvacetiletý atlet.

Americkou hvězdu, stejně jako Bahamany Donalda Thomase a Trevora Barryho, Čecha Jaroslava Bábu či Švédku Emmu Greenovou Tregarovou uvidí diváci v sobotu v hlavním programu, který začíná v 16 hodin. O den dřív v Hustopečích závodí mladší kategorie.

Nejlepší výkon mohou diváci očekávat právě od Kynarda, který vyhrál předevčírem první ze dvou mítinků Moravské výškařské tour - Beskydskou laťku. Ve Vendryni u Třince k tomu potřeboval skočit 227 centimetrů.

"Doufali jsme, že ukáže i vyšší skok, ale byl to pro něj první mítink v hale. Musel se vůbec s tím prostředním sžít. V Hustopečích by tak mohl předvést ještě lepší skok," věří Pavel Průša z pořadatelského týmu.

Rekord mítinku - 238 centimetrů - drží od roku 2011 ruský skokan Ivan Uchov. Toho však letos organizátoři nepozvali. Letošní hlavní hvězda Kynard sice tak vysoko ještě neskočil, už tomu byl však blízko. "Je to složité, protože tak vysoko se nedostanete často, ale je to překonatelné," domnívá se americký atlet.

Vstupenky na mítink koupí lidé přímo na místě v hustopečské hale. Pro děti do 15 let je vstup zdarma, pro studenty a důchodce za 50 korun, pro ostatní 80 korun. "Na Beskydské laťce byla skvělá atmosféra, tak doufáme, že to bude podobné," přeje si Průša.Najdete na iDNES.czmobilní verze