Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Záchranná operace vyšla, náhradníci sahali v Hustopečích po výhře

Ruth Beitiaová během Hustopečského skákání | foto: Anna Vavríková, MAFRA

26 2015
Přijeli, ubytovali se... a málem zvítězili. Španělská výškařka Ruth Beitiaová a Ukrajinec Andrij Procenko dorazili na sobotní Hustopečské skákání jako náhradníci až na poslední chvíli, přesto ze sebe vyždímali pozoruhodné výkony. Oba nakonec obsadili 2. místo.

„Ukázali, že jsou to opravdoví šampioni. I když neměli dost času na přípravu a oddech, předvedli se ve výborném světle,“ ocenil manažer mítinku Alfonz Juck.

Ten zažil infarktové středeční ráno, když mu ruský manažer oznámil, že plánované hlavní hvězdy Ivan Uchov a Světlana Školinová do Hustopečí kvůli nemoci nedorazí.

„Vůbec jsem to nečekal. Někdy máte zprávy, že je někdo zraněný nebo se něco děje, ale teď to přišlo jako blesk z čistého nebe,“ líčí Juck, který byl nucen okamžitě rozjet záchrannou operaci.

A díky svým bohatým zkušenostem dokázal narychlo sehnat víc než solidní náhradu. „Není to jednoduché. Svou úlohu samozřejmě hraje i ekonomika, ale někdy ani to nepomůže. Naštěstí máme tak dobré vztahy, že jsme to zvládli zorganizovat.“

I když to bylo „naknap“. Pětatřicetiletá evropská šampionka Beitiaová měla ještě v pátek večer povinnosti v Madridu, v sobotu ráno sedla do letadla a do Hustopečí dorazila teprve tři hodiny před startem. Přesto ze sebe vymáčkla 194 centimetrů. „Doslova je vydřela,“ všiml si Juck.

Lepší byla jen Italka Alessia Trostová, která 196 centimetry vyrovnala letošní výkon roku. „Diváci jsou tady blízko, takže vám dodávají sílu. A pomáhá i hudba,“ chválila hustopečské prostředí.

Další z „opozdilců“, Procenko, se zpočátku trápil, nakonec se však ukrajinský vicemistr Evropy přenesl přes 230 centimetrů. O čtyři víc skočil vítěz Marco Fassinotti, stejně jako Trostová reprezentant Itálie. Nejlepší výkon roku znamenal také vyrovnání národního rekordu.

„Byl jsem tu poprvé a užil jsem si to. Očekával jsem dobré vystoupení a jsem spokojený, ale chci se ještě zlepšit. Hlavním cílem je Praha,“ zmínil březnové halové mistrovství Evropy v české metropoli.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze