Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Huříková měla znovu chuť závodit. Jako loni

24 2008
Vimperk - Bojuje o olympijské hry v Číně, ale nechce si to připustit a zbytečně se tím stresovat. "Musím si i příště říkat, že je to jen obyčejný závod," předsevzala si bikerka Tereza Huříková. Trenér Jiří Lutovský vede její tým Česká spořitelna MTB a také tuzemskou reprezentaci. Stanovil kritéria nominace na olympijské hry v Číně: první tři závody Světového poháru v letošním roce rozhodnou.

V úvodu sezony se jelo v Houffalize. Belgie odstartovala Světový pohár v cross country a Huříková skončila devátá.

Její jediná soupeřka o nominaci do Číny Kateřina Nash byla 25. Je docela drsným faktem, že buď prachatická rodačka a kamarádka Huříkové, nebo Huříková. Je to znát? Nemají spolu problém?

"Bavily jsme se spolu před startem i po startu," popsala Huříková. Závody nemůžou být o soupeření i mimo trať. To vůbec není v plánu.

Když se na Zadově jelo mistrovství republiky, byly spolu stejně jako na závodech Světového poháru. "Určitě to neberu tak, že ji musím porazit. Prostě jedu svůj závod," prohodila vimperská jezdkyně. "Soustředím se na svůj výsledek a na svůj výkon. Nic víc."

Na startu byly obě Jihočešky vedle sebe. "V té chvíli jsem si říkala, že ten závod udělali v Belgii jen pro nás a těch dalších 130 závodnic nám dělá jen nějaký obal," pousmála se Huříková. Kdo ví, možná to bylo z umění známé křoví.

Pak spolu jely i kus cesty. "Ani nevím, kde jsme se rozdělily," pravila. Jelo se jí však výtečně. Na závody se zase těšila a bylo to znát.

"Nebylo to jako loni ke konci sezony, kdy jsem tu chuť neměla," připomínala smolný rok. Tehdy o Peking přišla v silniční časovce jednotlivkyň na mistrovství světa o vteřinu, kousek kola.

To je pryč. Teď se cítí dobře. "Jelo se mi pěkně. To pro mě bylo hlavní," pravila. "Že jsem se strašně těšila, to byl základ." Celou dobu se držela ve druhé a v první desítce. Nikam se nepropadla a nic nemusela dohánět. Měla dobrý pocit i přesto, že závod byl hodně dlouhý a těžký.

Výsledek ji potěšil. "Deváté místo, to je pro mě pořád obrovský úspěch," shrnula Huříková pocity. V kategorii do 23 let byla třetí a šla si pro odměnu na stupně vítězů.

Zvládla i start. Na asfaltu se jelo dlouho do prudkého kopce. "Tam jsem si pozici udržela a díky tomu jsem neměla problémy v technice," vysvětlovala. Kdyby musela chvátat a v terénu více riskovat, bylo by asi o něco hůř.

Hned po závodě se vraceli vimperští bikeři domů. V pondělí byla únava ze závodu a cestování znát. V úterý nebylo počasí, tak trénovala na válcích.

Teď pojede do Německa. Loni byla v Offenburgu šestá a je to její nejlepší výsledek ve Světovém poháru horských kol. "Hlavně chci další závody jet s chladnou hlavou," přeje si. Žádná nominace, žádné nervy. Chuť do závodů jako loni zjara.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze