Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Huříková dělala vodiče dětem, ale už se těší na závod v Madridu

Bikerka Tereza Huříková | foto: Jan Němec

9 2009
Při krajském přeboru v cross country horských kol ve Vimperku se konaly i závody dětí. Na nich jezdila před malými velkými závodníky jako vodič bikerka Tereza Huříková. O děti se starala předtím i potom. Ale závod ještě nejela. "Už sice trénuju s klukama, ale v těžkém terénu jsem ještě nebyla," vysvětlila.

Příští týden se jede Český pohár v Bystřici pod Hostýnem. A na Moravě si chce vítězka Světového poháru do 23 let z loňského roku otestovat, jak na tom po zranění je.

19. března spadla na kole a zlomila si klíční kost. Cyklistické zranění ji připravilo o začátek sezony, na kterou trénovala přes dva měsíce v zámoří. V oblasti Tusconu v USA.

Zlomená 'klička' ji z kola úplně vyhnala do 7. dubna. "Bylo to pět dní po operaci," upřesnila Tereza Huříková, když říkala, kdy zase mohla něco dělat. Do té doby poslouchala lékaře. Měla mít klid.

Klíční kost praskla bez dalších následků. Nepoškodily se úpony, šlachy, svaly. Jen nebyla u sebe. Při operaci proto dostala titanovou dlahu. Postupně pak vyzkoušela trenažér i silniční kolo. A teď chce zkusit plnou zátěž v terénu.

Co zjistila o nucené přestávce? "Že se závody Světového poháru jedou i beze mě," povídala. "Není pravidlo, že tam musím být. Ale pro mě je štěstí, že tam být můžu."

Pokud test příští týden zvládne, pojede na čtvrtý závod Světového poháru do Madridu. Znovu se postaví na start vedle Italky Lechnerové, Rakušanky Oslové nebo Norky Bybergové.

Jsou to vrstevnice, třeba jen o rok dva starší. A letos se natlačily na pódium Světového poháru. "Ještě nedávno jsme si myslely, jak by to bylo krásné. A teď tam jsou," vyprávěla s radostí. "Do špičky se tlačí další generace a to je dobře."

Její kamarádky ji určitě nenechají jen tak. Už se tam také těší.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze