Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


„Hurá, jsem v příkopu,“ volávala jako malá. Teď má handicap 4

Sofie Šimková | foto: Martin Kabát

30 2010
Komu se poštěstí dostat do flightu na nějakém turnaji náctiletou dívku, většinou nějak reaguje, třebas jen vnitřně. A mnohdy to chvíli trvá, než najde vlastní hru a koncentruje se na ni. Ovšem hrát se Sofií Šimkovou, to se člověk rychle rozptýlí. Stačí poslouchat její průpovídky.

"S těma prvníma dvěma jamkama v Poděbradech se peru. Kdybych vymyslela taktiku kulečníkovým tágem, tak to tam nedošťouchám," prohodila jen tak mimochodem při kole, které na středočeském hřišti zahrála pro golf.idnes.cz.

Golf je pro ni prostě zábava, přestože se rychle propracovala k singlhandicapu. "Počkejte na mě, já si chci taky povídat," křikne a běží i s vozíkem na bag za sebou. Dojde ke svému míči, dá krásnou ránu, při níž ovšem míč zavadí o větve. "To bylo propočítaný," odrazí maminčinu poznámku, že jinak by byla moc dlouhá, a tudíž ve vodě.

Michaela Šimková dceru doprovází po turnajích a oceňuje její psychickou odolnost. "Když byla malá a hráli jsme v Benátkách, na fairwaji ji to nebavilo. Slyšela jsem ji třeba křičet: Hurá, jsem v příkopu. Řešení takových situací miluje do dneška."

Maminka samozřejmě ví o nešvarech v Sofiině hře. "Není schopná si zapamatovat, kam jí letí míč." Dcera kontruje: "Já totiž blbě vidím." A je po diskusi.

Obě ženy na sebe na hřišti reagují, ta mladší reaguje i na oslovení "Žofka". Těší se, jak u odpaliště šesté jamky nakrmí kachny houskou, zapomenutou v bagu od minule. Do drdolu si strčí kachní brko a absolvuje s ním většinu kola.

A jako by mimochodem přesně vystihne, co na které místní jamce platí, nebo jak se v té které situaci má hráč zachovat, aby se s hřištěm zbytečně nepral.

Sofie po zisku titulu Miss golf v roce 2007 získala smlouvu s modelingovou agenturou Czechoslovak Models. Ale přestože se v tomto světě umí i díky své povaze pohybovat, jako by do něj tak úplně nepatřila.

Manýry či marnivostí netrpí ani na golfu. Oblíbené markovátko? "Nemám, já všechno ztratím. Markuju žetonama na driving," mávne rukou. A v příštím okamžiku pečlivě ošetří stopu po dopadu míčku na green. vypichovátkem? Kdeže - týčkem.Najdete na iDNES.czmobilní verze