Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hruška: S jídlem roste chuť

25 2000
B i b i o n e - Na výborném pátém místě průběžného pořadí v Giro d´Italia trávil Jan Hruška v Bibione čtvrtek, který je dnem volna. Po časovcve, v níž ve středu skončil druhý a po vítězství v prologu slavného závodu, snad už přesvědčil okolí, že je s ním třeba počítat. "Především si musím dát pořádnou masáž a potom vyrazím na trénink. Spíš se ale jen tak projedu," řekl Hruška, jezdící za španělskou stáj Vitalicio Seguros.

Hruška se ještě vrátil k časovce. "Mezi desátým a třicátým kilometrem mě dost píchalo v boku, ale jinak mě zatím při závodu žádná větší krize nepotkala," prozradil pětadvacetiletý jezdec. "Kdyby mi někdo před startem řekl, že skončím druhý a celkově budu pátý, tak bych si myslel, že si ze mě dělá legraci. V cíli jsem však trochu smutný byl, k vítězství chybělo opravdu málo," komentoval časovku, v níž jej porazil o jedenáct vteřin jen Victor Peňa z Kolumbie. "Peňa je však můj spolujezdec ze stáje a navíc úspěch našich barev ještě podtrhl čtvrtým místem Gonzalez Galdeano, takže maximální spokojenost," pokračoval Hruška, z kterého se rázem stal lídr stáje. "Šéfy to překvapilo, ale s jídlem roste chuť. Vždy, když něčeho dosáhnu, tak chci ještě víc," naznačil rostoucí sebevědomí.

Jakýmkoli prognózám se však vyhýbá. "Ve stáji vědí, že nejsem žádný supervrchař. Spíš budu jezdit v háku a snažit se využít taktizování soupeřů. Předpokládám, že se favorité budou dost hlídat. Pokud se pojedou velké kopce od začátku na doraz, tak to dobré nebude, ale nyní se už nemám nač šetřit."

Při premiéře na Giru jej nejvíc překvapily zástupy diváků u trati a také on sám. "Naopak nemile mě zaskočilo velké množství pádů, je to mnohdy hodně nebezpečné. Doplatil na to i můj spolujezdec Parra, který skončil spadl ve třicetikilometrové rychlosti a zlomil si ruku."

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze