Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hruška přestoupí do elitní stáje ONCE

29 2000
M a d r i d - Jedna z nejlepších profesionálních stájí, španělská ONCE-Deutsche Bank, vyhrála boj o angažování českého cyklisty Jana Hrušku, do něhož se v poslední době zapojilo šest renomovaných evropských týmů. Vítěz dvou časovek při letošním Giro d'Italia se tak stane kolegou mimo jiné bývalého mistra světa Španěla Abrahama Olana. Přestupní lístky pro příští sezonu Hruška podepsal manažerovi celku Manolu Sainzovi v pondělí večer po třetí etapě Vuelty, v níž figuruje na třetím místě.

Stáj Vitalicio Seguros, s kterou pětadvacetiletý jezdec letos debutoval v nejvyšší cyklistické divizi, po třech sezonách v profesionálním pelotonu končí. Hlavní sponzor barcelonského týmu, dceřiná společnost pojišťovny Generali, se totiž rozhodl změnit propagační strategii.

V současnosti jezdí za ONCE také francouzský šampión Laurent Jalabert, který se chce po sezóně vrátit do své vlasti. Hlavní postavou týmu bude exmistr světa v časovce Olano, který minulou sobotu při prologu Vuelty odsunul Hrušku o dvě sekundy na třetí místo. "Ještě si to rozdáme při časovce v Barceloně," slíbil Hruška odvetu budoucímu spolujezdci.

"Před rokem jsem odcházel z české cyklistiky sice po dvou domácích titulech, ale tam, kde mě vůbec chtěli. Nešlo o peníze, ale o šanci být nominován k závodům, kam české týmy nezvou," vzpomněl Hruška. "Španělé se ke mně chovali slušně, co slíbili, to platilo. Umožnili mi celou předsezónní přípravu v teple, což je sice maličkost, ale podstatná. Žádné obvyklé nachlazení mě nebrzdilo," vysvětlil český olympionik.

I díky těmto zkušenostem si znovu vybral tým ve Španělsku. "Jsem rád, že už mám podpis za sebou a na olympijské hry klid," dodal Hruška.

Nejlepší český jezdec v žebříčku UCI je odchovancem uničovské cyklistiky. Přes Favorit Brno se dostal do české profesionální stáje Wüstenrot-ZVVZ, za kterou závodil čtyři roky. Vedení ONCE při podpisu smlouvy s Hruškou sdělilo, že má zájem i o dalšího jezdce Wüstenrotu, bývalého českého šampióna René Anderleho. "Řekli mi, že o mě mají zájem. Pokud budu souhlasit, tak je prý vše vyřízeno, ale mě stále chybí podpis na
smlouvě," řekl Andrle.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze