Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ústecký manažer: Na Utkání hvězd bude vyprodáno, přijde 1 700 lidí

Tomáš Hrubý, manažer ústeckého basketbalového klubu | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

24 2016
Ústecké basketbalové hody vyšly přesně na Velikonoce. V neděli velké derby s Děčínem, den nato Utkání hvězd NBL. „Bude to opravdové hodování,“ těší se Tomáš Hrubý, generální manažer ústecké Slunety.

Co tenhle prodloužený víkend pro vás znamená?
Jde opravdu o nestandardní dvojboj. V neděli derby s Děčínem, která má vždy mimořádnou diváckou kulisu. Zápas s atraktivním nábojem, který chceme stoprocentně vyhrát, bojujeme o play-off. Když se podíváte na tabulku, Děčín je jinde než my, ale nechci ho pasovat do role favorita. Derby žádného nemá, protože je vážně výjimečné. A pak hned v pondělí následuje velká sportovně-společnská akce, All Star Game. Největší hvězdy proti sobě, navíc nám o přestávce vystoupí Dara Rolins. Bude vyprodaná hala, už teď jsou dvě třetiny lístků pryč.

Proč je Utkání hvězd právě v Ústí?
My se o All Star Game sami zajímali, protože basket je v posledních letech v Ústí na výsluní. A za přízeň se chceme lidem odměnit i jinak než urputnými ligovými boji. Při exhibičním zápase si odpočinou, pobaví se oni i hráči. Tradičně se chystá smečařská a trojkařská soutěž, klasický scénář. Akce takového rozsahu u nás nebyla.

Jak náročné je její pořádání?
V padesáti procentech to leží na České basketbalové federaci, v padesáti na mě, Láďovi Hejlovi a našem klubu. Jsou kolem toho obrovské přípravy, zapojilo se strašné množství lidí. Podílí se jich na tom padesát a čekáme návštěvu 1 700 diváků i z dalekých koutů republiky. Mají se na co těšit. Bude jiná palubovka, jiné koše, světelná a pyrotechnická show. Jsme plni očekávání.

Kdo zvítězí?
Můj názor je, že Mazáci. Jsou zkušení, výhru obhajují, i když Mladé pušky jim to budou chtít oplatit. Je to sice srandamač, ale každý má v podvědomí, že chce vyhrát. Těší mě, že nejvíc procent hlasů ze všech získal náš rozehrávač Michal Čarnecký, to je velký úspěch. A do základní pětky Pušek se dostal Pecka. Oba si to za stabilní výkony zaslouží. Takhle akce spojí v Ústí všechny sporty, osobně rozvážím lístky fotbalistům, hokejistům a volejbalistům.

Slavíte i 70 let založení klubu. Jak?
Pozvali jsme pár veteránů, kteří prošli naším klubem, aby si v poločase derby s Děčínem zahráli proti sobě. Spojíme oslavy s těmihle výjimečnými zápasy v naší hale.

Mimochodem, jak vnímáte boj o play-off? Na Ostravu i Svitavy vám schází jediná výhra.
Máme celkem dobrý los, doma Děčín a Opavu, mezitím venku Jindřichův Hradec. Pořád máme možnost do bojů o play-off zasáhnout, nevzdáváme to. Není to tak, že bychom kalkulovali, abychom skončili devátí a vyhnuli se Nymburku. To by byl ohromný alibismus.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze