Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Exreprezentant Hroch má volejbalistky Šternberka posunout dál

Volejbalový trenér Martin Hroch. | foto: Petra Mášová, Tomáš Macek,  MF DNES

17 2014
Tři a půl roku volejbalistky Šternberka vedl Radomil Juřík. Jeho éra se završila sedmým místem v extralize, tedy vyrovnáním nejlepšího výsledku sokolek za dobu jejich pětiletého působení v nejvyšší soutěži. Od nové sezony však převezme hanácký tým nový trenér - někdejší dlouholetý český reprezentant a šternberský rodák Martin Hroch, který s klubem podepsal dvouletou smlouvu.

„Ale věřím, že naše spolupráce bude úspěšně trvat ještě déle,“ řekl šéf Sokola Jiří Zemánek.

Juřík zahájil úspěšné šternberské angažmá v lednu 2011, kdy na lavičce vystřídal Adriána Ferulíka. A hned zachránil Sokol v baráži.

„Trenér Juřík nám hodně pomohl, když po Ferulíkovi převzal rozložené družstvo a naši druhou sezonu v extralize zachránil úspěšně zvládnutou baráží,“ uznal manažer šternberských volejbalistek Jiří Zemánek. „Kouči Juříkovi za vše, co s družstvem dokázal, děkujeme, rozcházíme se v dobrém a určitě se s ním ještě oficiálně rozloučíme na začátku příštího soutěžního ročníku,“ slíbil Zemánek.

Od Hrocha si slibuje nový impulz. „Pod Juříkem tým dosáhl svého vrcholu, nyní je potřeba nastartovat novou pětiletku. Slibujeme si další výkonnostní růst spolu s novými potřebnými impulzy,“ uvažuje Zemánek, jenž ale zatím nechce stavět před kouče Hrocha konkrétní cíle. „Nevíme, jak bude posílena konkurence, o úkolech se můžeme bavit až po prvních přípravných turnajích v létě.“

Dvaačtyřicetiletý Hroch se narodil ve Šternberku a na postu blokaře hrál v Olomouci, Odoleně Vodě, poté jedenáct let působil ve Francii - převážně v tamní nejvyšší soutěži - a kariéru završil v Brně, kde zároveň začal s trénováním.

S reprezentací se zúčastnil čtyř evropských a jednoho světového šampionátu. „A naposledy byl v Brně u juniorek, takže už si vyzkoušel i práci s ženským kolektivem,“ podotkl Zemánek.

Hrocha pochválil i jeho předchůdce Juřík: „Znám ho dlouho, kdysi jsem jej vedl ještě jako dorostence. Je to velmi kvalitní kluk.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze