Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hřiště v Šilheřovicích je po sporech o pozemky kratší, věc jde k soudu

Golfový areál Šilheřovice. | foto: CzechTourism

3 2009
Nových a ne zrovna vítaných změn se dočkalo oblíbené golfové hřiště v Šilheřovicích nedaleko Ostravy. "Je to pravda, máme novou variantu našeho hřiště. Pracovně ji nazýváme dočasná," uvedl prezident Park Golf Clubu TJ Mittal Ostrava Jaroslav Dusílek.

Co vlastně přimělo šilheřovické golfisty měnit třetí nejstarší osmnáctijamkové hřiště v republice? "Je to z toho titulu, že nový vlastník určitého pozemku, na němž je jedna z osmnácti jamek, nám zakázal na něj vstup," vysvětloval Dusílek. "Museli jsme přizpůsobit ostatní části hřiště, došlo i na úpravu hracího handicapu." Par hřiště je nyní 71, tedy o jednu ránu méně než doposud, změnila se i délka na 5780 metrů z bílých odpališť.

"Provedli jsme tuto variantu, komise České golfové federace ji schválila. Momentálně tak využíváme tuto verzi osmnáctijamkového hřiště," podotkl Dusílek. Na přenormování dohlížel předseda federační komise rozhodčích a normovací komise Dalibor Procházka, jehož tým Šilheřovicích vedl Petr Vávrů.

Nové jsou na hřišti dvě jamky – tříparová devítka, kde se jamka hraje na starý green osmičky, a čtyřparová sedmnáctka. Ta je téměř totožná s předchozí jamkou číslo 17, jen je zhruba o osmdesát metrů kratší. "Věříme, že tato varianta je dočasná. Myslíme si, že postup vlastníka neodpovídá skutečnostem, a věříme, že dobudeme svého práva užívat hřiště budovaného od roku 1968," zdůraznil Dusílek. "bohužel to řešíme soudní cestou."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze