Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hrát světová major hřiště nemusí být drahým výletem. Tady je důkaz!

Hřiště Princes Golf Clubu. | foto: pro iDNES.cz

3 2010
Hřiště, na kterých se kdy hrál jakýkoliv major, nepatří k nejlevnějším, to je pochopitelné. Ale existují resorty, které si kdokoli může zahrát, aniž by zatížil osobní či rodinný rozpočet neúměrnou částkou. Tady je několik tipů.

Black Course, Farmingdale, New York

V roce 2002 se toto hřiště stalo prvním "městským", které kdy hostilo major US Open. A byl to tak úspěšný podnik, že se Americká golfová asociace rozhodla zde své mistrovství uspořádat znovu v roce 2009.

Golfové hřiště Bethpage Black Course.

Hřiště se nachází ve Farmingdale ve státě New York na Long Islandu. Protože to je veřejně přístupné hřiště, je logické, že získat zde startovní čas není jednoduché. I když za greenfee zaplatíte přijatelných 120 dolarů obrňte se trpělivostí. Někteří golfoví "šílenci" tady totiž před vstupem do areálu dokonce spí v zaparkovaných autech, aby se na ně dostalo.

Prince´s Golf Club, Sandwich, Anglie

Plánujete-li na léto cestu do Anglie, tak si rozhodně nenechejte ujít návštěvu tohoto výtečného hřiště. Leží na východním břehu Anglie, kousek od Sandwiche, v těsné blízkosti slavnějšího Royal St.Georges, který hostil The Open již třináctkrát.

Nicméně Prince´s Golf Club rozhodně stojí za návštěvu. Právě zde se hrál The Open v roce 1932 a do golfové historie se zapsal i tím, že na něm Gene Sarazen poprvé světu představil hůl zvanou sand wedge. Hřiště je také pravidelným dějištěm kvalifikace na The Open. V zimní sezoně se za hru platí pouze 40 liber, za víkendovou osmnáctku v létě pak 85 liber. A na výběr jsou tu tři velmi dobré devítky.

Donald Ross Course, French Lick, Indiana

Toto hřiště se nachází v Indianě, přesněji poblíž města French Lick. Hodně rozruchu udělal French Lick Resort v minulém roce, kdy se otevřeli Pete Dye Course – hřiště dlouhé 8100 yardů a green fee 350 dolarů!

Golfové hřiště Donald Ross Course.

Nicméně se vypravme na Donald Ross Course, na kterém v roce 1924 zvítězil Walter Hagen a připsal si svůj druhý titul z PGA Championship. Nedávno restaurované hřiště – od původního architektova designu – si o víkendu zahrajete za 120 dolarů.

Musselburgh Links, Musselburgh, Skotsko

Devítijamkové hřiště, na kterém se v průběhu let 1874 – 1889 odehrálo šest britských majorů, The Open. Musselburgh patří neodmyslitelně k historii golfu. Právě zde sídlila první organizace, která pořádala The Open – Honorable Company of Edinburgh Golfers. Poté, co "čestná společnost" přesídlila na Muirfield, byl Musselburgh opuštěn i coby hostitel dalších majorů.

Golfové hřiště Musselburgh.

Pro pamětníky však určitě stojí za to přijet si na zdejší links zahrát. A to nejen proto, že dochované záznamy hovoří o hře na hřišti už v roce 1672. Green fee je potřeba objednat u startéra, ale bude stát opravdu jen pár korun – přesně 12 liber. Půjčují tady "klasické" hole s hikorovými šafty za dalších 29 liber.Najdete na iDNES.czmobilní verze