Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Také letos chceme bojovat o medaile, velí hranický trenér Hrabal

Libor Hrabal, trenér hranických házenkářů | foto: Petr Janeček, MAFRA

29 2016
S přehledem splnili hraničtí házenkáři svůj plán v podobě místa v první čtyřce po základní části extraligy. Do posledního kola se tahali se Zubřím a Plzní o pozice za suverénní Duklou a nakonec je z toho pro Cement právě čtvrté místo. V play-off se utká s pátým Frýdkem-Místkem.

„Náš nový cíl je přes Frýdek přejít a pak se uvidí. Nechceme ale letos skončit jako loni, chceme jít do semifinále a poprat se o medaile,“ tvrdí odhodlaně hranický trenér Libor Hrabal.

Místo v první čtyřce máte, berete to jako splněný plán?
Byl to náš cíl, takže určitě můžeme být spokojení. Samozřejmě, kdyby to bylo o příčku výš, bylo by to lepší. Ale tak to je.

Se třetí Plzní máte shodně 32 bodů, ve váš neprospěch rozhodl horší vzájemný zápas. Máte pocit, že jste někde ztratili body zbytečně?
V každém případě v Kopřivnici (14. kolo, porážka 27:28 - pozn. red.). Kdybychom je měli, mohli jsme být i druzí.

Může to být problém v play-off? Skončit o místo dvě výše, mohli jste dostat snadnějšího soupeře?
Narazíme na Frýdek-Místek a bude to tvrdý oříšek. Loni potrápil v play-off i Plzeň. Jestli by byl pro nás jiný soupeř lepší, to nevím. Vždycky je to otázka připravenosti na play-off, momentální situace, formy a zranění hráčů.

S Frýdkem máte letos vyrovnanou bilanci, oblíbený tedy u vás nejspíš není.
U nich jsme prohráli celkem vysokým rozdílem (28:33 - pozn. red.) a čekám, že to opět nebude vůbec jednoduché. Ať už venku, nebo doma. Frýdek má kvalitní mančaft v čele s reprezentantem Vojtou Petrovským a dvojicí výborných gólmanů. To jsou jejich největší zbraně.

A vaše? Například domácí prostředí, kde jste neztratili ani bod?
Říkali jsme si, že pokud chceme být v první čtyřce a jít do play-off s výhodou, tak musíme doma vyhrávat. To se nám dařilo, v naší hale jsme body neztráceli a cíl se nám podařilo splnit.

Domácí neporazitelnost je pro play-off velká výhoda, že?
Zjištění je to samozřejmě dobré. Ale loni jsme v play-off s Brnem také začínali doma a vypadli jsme. Musíme zvednout ukazováček a dát si na to pozor.

Budete na vyřazovací boje kompletní?
Máme teď čtyři týdny na to, abychom všechno doléčili. Pět týdnů nám chyběl Viktor Hastík pro svalové zranění, Martin Stržínek také nebyl úplně fit. Radim Brož má zranění kolena. Uvidíme, jestli budeme v sobotu 16. dubna fit, abychom mohli jít do play-off kompletní.

Kdo je dosud největší oporou týmu?
Nikdo neměl úplně stabilní formu v základní části. Dobré výkony se u hráčů střídaly s horšími. Někdy se ukázal Pepa Kučerka v bráně, Zdeněk Čadra byl tahoun, ale každý přispěl svým dílem. Pokud jsme vyhrávali, tak jako tým, a z toho chceme v play-off vycházet.Najdete na iDNES.czmobilní verze