Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hrál jsem dobře, nebo špatně? ptal se Berdych sám sebe po vyřazení

Tomáš Berdych už ví, že jeho boj v 1. kole US Open je marný | foto: AP

2 2010
Tomáš Berdych byl v rozpacích poté, co se s US Open rozloučil nečekaně už v prvním kole. Přiznal, že na útočnou hru Michaela Llodry nenašel protizbraň.

"Vůbec nevím, zda jsem hrál dnes dobře, nebo ne," řekl český tenista po zápase. "Neměl jsem ani možnost si to uvědomit. Ke své hře jsem se dostal tak čtyřikrát za zápas."

Třicetiletý Llodra se proti letošnímu finalistovi z Wimbledonu prezentoval skvělým pohybem po dvorci a velmi často se vydával na síť, kde úspěšně zakončoval.

Tím sedmého hráče světa vyváděl z rytmu. Hráče top 10 porazil v sezoně podruhé. Poprvé se mu to povedlo v Marseille, kde v cestě za titulem zdolal Söderlinga.

Tomáš Berdych (vpravo) gratuluje Michaelu Llodrovi k postupu do 2. kola US Open

Tomáš Berdych (vpravo) gratuluje Michaelu Llodrovi k postupu do 2. kola US Open

Se svou hrou Berdych proti francouzskému tenistovi neuspěl. "Z mého pohledu teď ani nevím, co jsem mohl udělat jinak či lépe. Musím si na to sednout se svým trenérem, který zápas sledoval z tribuny," řekl po téměř dvou a půl hodinách hry.

Čtyřiadvacetiletý Čech odmítl, že by se na jeho hře podepsalo úmorné vedro, které právě na tomto kurtu bylo příčinou kolapsu Bělorusky Azarenkové. "Vedro na mě nemělo vliv. Ráno při rozehrávce jsem se cítil dobře. Prostě jsem se nemohl dostat do rytmu," dodal.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze