Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hradecký tým angažoval Španěla

30 2003
Hradec Králové - Co si slibuje od svého angažmá v hradeckém týmu KL Intermoto? Španělský motocyklový jezdec Alex Martinez Mas je s odpovědí ihned hotov. „Jako vždycky, chci zkusit vyhrávat,“ vyhrkne ihned jednadvacetiletý borec. Od jeho názoru ho neodradí ani nepříliš obvyklý krok, který v minulých dnech učinil. Jako jeden z prvních jezdců z motocyklově silných zemí se upsal ryze českému týmu.

„Nevidím v tom žádný problém. lidmi v týmu se mi dobře jedná, navíc k mému kroku přispěla i možnost vyměnit motocykl Suzuki za Hondu,“ přidává sympatický Španěl.

Hradecký tým KL Intermoto Martineze angažoval na příští sezonu především s výhledem na účast ve Světovém poháru třídy superstock.

V něm Martinez letos patřil k předním jezdcům, pro italský Celani team vyjel konečné jedenácté místo v závodech dvakrát jen těsně skončil za místy na stupních vítězů. „V příští sezoně bych se na ně rád probojoval,“ přidává jezdec.

Přestože mu je teprve jednadvacet let, už má za sebou bohatou závodnickou kariéru. Před třemi lety se stal vicemistrem Španělska ve třídě do 250 ccm, o rok později zase mistrem země ve třídě supersport.

Právě k silnějším motocyklům nyní směřuje jeho závodnické snažení. „Jednou bych si rád zkusil mistrovství světa superbiků,“ přiznává borec z Valencie.

Právě tam by měl už v první polovině ledna začít poprvé testovat v barvách hradeckého týmu. Okruh ve Valencii je téměř jeho domácí. „Mezi mé nejoblíbenější okruhy však nepatří. Raději jezdím například v italské Monze, rád mám i Imolu, kde jsem loni dojel na druhém místě,“ vysvětluje Martinez. „Možná to je i tím, že jsem působil v italském týmu a hodně jsem v Itálii testoval.“

Do Čech se poprvé v životě podíval až letos před Vánoci, když podepisoval s hradeckým týmem smlouvu. „Maminka mě upozorňovala, že je tady zima a že si na to budu muset zvyknout,“ říká Martinez s úsměvem.

ALEX MARTINEZ MAS

narozen 29. 9. 1982 ve Valencii
Největší úspěchy:
2000 - vicemistr Španělska ve třídě do 250 ccm
2001 - mistr Španělska ve třídě supersport

Jezdci královéhradeckého motocyklového týmu KL Intermoto: vlevo Tomáš Mikšovský, vpravo Alex Marzinez Mas.Najdete na iDNES.czmobilní verze