Lenka Šípová (vlevo) z Hradce Králové útočí kolem Márie Felixové ze Slavie.

Lenka Šípová (vlevo) z Hradce Králové útočí kolem Márie Felixové ze Slavie. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Chytly se všechny hráčky, těšilo trenérku basketbalistek Hradce

• 0
Chmury z možného vyřazení už ve čtvrtfinále zažehnány. Navíc po výkonu, který nedával od začátku až do konce pochyby, kdo je na hřišti králem. Basketbalistky Sokola Hradec Králové těžkou chvíli zvládly a jasnou výhrou 107:62 na hřišti pražské Slavie v boji o semifinále sérii vyrovnaly na 2:2 a vynutily si pátý rozhodující zápas. Bude se hrát v sobotu v 16 hodin v Hradci.

„Oproti pražskému zápasu, v němž jsme vysoko prohrály, se tentokrát role otočily. Domácí tým jsme zaskočily hned na začátku, asi je to zmrazilo a pak už je těžké takový vývoj otáčet,“ komentovala vítězství svého týmu trenérka Romana Ptáčková.

Hradecké Lvice v Praze před týdnem prohrály 59:90, tentokrát ale byl průběh hned od začátku zcela obrácený.

Slavia sice vedla 2:0 a 4:2, ale pak přišly velké střelecké chvíle hostujících hráček. Za necelou minutu stihly proměnit tři trojkové pokusy, do poločasu jich přidaly dalších pět a výbornou střelbu nezastavila ani poločasová přestávka.

„Chytly se všechny hráčky, které se dostaly na hřiště,“ potěšilo trenérku. Šest hráček se se svým bodovým zápisem přehouplo přes desítku, další zůstaly těsně za ní.

O postupujícím do semifinále se tak rozhodne až dnes, Hradec k tomu má jako lépe umístěný v základní části výhodu domácího prostředí. „Rády bychom pokračovaly v tom, co se nám dařilo teď v Praze. I když jak série ukazuje, každý zápas je jiný,“ řekla trenérka.