Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dny cyklistiky v Hradci: v pátek kritérium, v sobotu o světové body

BEZ PETRA VAKOČE. Ten se Grand Prix Královehradeckého kraje nezúčastní. | foto: Profimedia.cz

15 2014
V pátek pole čítající až 150 cyklistů, v sobotu vzhledem k tomu, že každý tým může na start postavit jen sedm borců, možná o něco méně, ale stejně tak kvalitní. Konec týdne bude v Královéhradeckém kraji ve znamení skvělé cyklistiky: v pátek v Hradci Králové, kde se jede Velká cena Hradce Králové, už 49. ročník kritéria v centru města, v sobotu v Opočně, kde je na programu Grand Prix Královéhradeckého kraje.

V něm půjde o body do hodnocení žebříčku Mezinárodní cyklistické federace UCI, závod je totiž zařazen do jejího kalendáře. I proto se pořadatelům z hradecké stáje Bauknecht Author přihlásila celá řada týmů s výbornými závodníky. „Všechny budou startovat jak v Hradci, tak v Opočně,“ potvrdil ředitel závodů, manažer hradecké stáje Vladimír Vávra.

Kompletní domácí špička reprezentovaná vedle Bauknechtu především stájí Etixx s řadou zahraničních borců a pražskými družstvy Dukly a Sparty, bude mít silnou konkurenci. Deset zahraničních stájí bude reprezentovat několik zemí.

Vedle tradičních Německa, Polska, Itálie, Rakouska či Slovinska nebudou chybět ani jiné velmi zajímavé. K nim patří například kazachstánská Vino 4ever skvělého cyklisty Alexandra Vinokurova či Team Baku Cycling Projekt z Ázerbajdžánu.

„Očekáváme kvalitní závody. Sobotní, který se pojede na náročné trati stejné jako při loňském ročníku, bude otevřený,“ uvedl Vávra. 

Páteční kritérium bude v centru Hradce součástí cyklistického odpoledne, kde dostanou možnost zazávodit si zájemci o cyklistiku všech věkových kategorií. Dětské budou odstartovány v 15 hodin, pak po hodině další, kategorie elite přijde na řadu v 18 hodin. V pelotonu nebude chybět obhájce loňského prvenství Willi Willwohl z německé stáje LKT Team Brandenburg.

Obhájce prvenství z Grand Prix Královéhradeckého kraje Petr Vakoč, který loni závodil za Etixx, ve startovní listině není, ale figuruje v ní Josef Hošek, borec domácího Bauknechtu Author, který loni dojel těsně druhý.

Oba závody jsou v kalendáři UCI, páteční patří do seriálu zhruba sta kritérií, v sobotním se pojede o body do světového žebříčku. Tomu také odpovídají finanční odměny, na kterých v sobotu pořadatelé vyplatí na 160 000 korun.Najdete na iDNES.czmobilní verze