Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hráči Ústí dostali pokutu. S podmínkou

16 2006
Ústí nad Labem - Úterní vyřazení z Českého poháru vyvolalo v ústeckém volejbalovém klubu poprask. Vedení napařilo hráčům pokutu s podmínkou: smaže se, když dnes v extralize vyhrají ve Zlíně. Co šéfy rozlítilo? Pohárová porážka 2:3 (15, -22, -21, 16, -12) od Brna, které přitom v extralize trčí na posledním místě bez jediného vítězství.

"Z naší strany velice trapné divadlo," nebral si servítky Petr Javůrek, sportovní manažer Ústí.

"Neskutečně odevzdaný zápas, odchozený. To jsme nemohli nechat bez odezvy," čertil se ještě den po nezdaru. "Když dva sety zcela jasně ovládnete a ostatní ztratíte, o něčem to vypovídá. Kluci hráli na půl plynu, někteří ani to ne. Hráči jsou placení za dobře odvedenou práci, ale tohle s prací, natož dobře odvedenou, nemělo nic společného."

O pokutě se hráči dozvěděli včera před tréninkem.

"Vedení klubu návrh sportovního manažera akceptovalo. Pokuta je 20 procent z měsíčního platu, pokud nevyhrají ve Zlíně," řekl generální manažer oddílu Miroslav Přikryl. "I když šlo v uvozovkách jen o pohár, vedení si takto nepředstavuje reprezentaci klubu, města a sponzorů. Hráči si nemůžou dovolit hazardovat se jménem, které si ústecký klub udělal."

Podmínečný postih se netýká trenéra Nekoly. "Jeho úsilí je dostatečné, problém je v hlavách hráčů," tvrdí Javůrek. Dnes ve Zlíně nastoupí Ústí naposledy před třítýdenní reprezentační pauzou. Stále ještě chybí nemocný blokař Sobotka.

Ústí n. L. - Brno 2:3 (15, -22, -21, 16, -12).
Rozhodčí:
Činátl, Rychlík. Čas: 114 minut. Diváků: 400.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze