Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hráč zvaný Bubba hraje golf pro umírajícího otce, veterána z Vietnamu

Bubba Watson, nováček amerického týmu pro Ryder Cup. | foto: AP

1 2010
Newport (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Je jedním z nejlepších golfistů světa podle délky odpalu. I díky jednomu takovému získal Bubba Watson bod pro americký tým v rozehraném zahajovacím zápase Ryder Cupu. Nováček tohoto prestižního klání ho hraje mimo jiné také na počest umírajícího otce.

Watsonův otec má rakovinu. "Doktoři mu dávají naději na tři měsíce života. Hraju tady pro něj jako reprezentant Spojených států amerických," uvedl jedenatřicetiletý golfista z Floridy.

Důraz na vlastenectví nepoložil jen tak. Jeho tatínek je válečný veterán z Vietnamu. "Nejspíš nebudu mít příležitost sloužit v armádě, takže tohle je pro mě příležitost být jako táta," potvrdil Watson, jinak veselá kopa.

Však se taky původně nejmenoval Bubba, nýbrž Gerry, ale svou přezdívku začal používat záhy. V jeho životě je víc neobvyklých, i když nijak nenormálních věcí. Za manželku si například vzal bývalou americkou reprezentantku v basketbalu, která je o pár čísel vyšší. A to on sám měří 191 centimetrů.

Trénink amerického týmu na Ryder Cup - zleva Phil Mickelson, kapitán Corey Pavin a Bubba Watson.

Trénink amerického týmu na Ryder Cup - zleva Phil Mickelson, kapitán Corey Pavin a Bubba Watson.

Svůj svérázný humor sype do okolí z pořádné výšky. Třeba když je dotázán, jak se zapojuje do diskusí v týmu. "Vždycky ráno se zeptám, co si bereme na sebe," zněla odpověď, doprovozená neznatelným úsměvem. A rozhovor s Tigerem Woodsem? "Ptal se mě, co je k večeři..."

Watson je levoruký hráč, podobně jako jeho starší, zkušenější a úspěšnější kolega Phil Mickelson. "Jo, podobáme se, Taky tak málo trefuju fairwaje," přisadil si muž, schopný posílat míče do třísetmetrové vzdálenosti. "Ale rozhoduje se kolem greenu. Kdo tady bude mít dobré chipy a putty, vyhraje," vrátil se k Ryder Cupu.

Spárování s dalším nováčkem Jeffem Overtonem komentoval výmluvně: "Necítíme se jako nováčci. Hrajeme přece golf celý život."

Slavnostní zahájení Ryder Cupu 2010 - zleva nehrající kapitán USA Corey Pavin, Phil Mickelson, Hunter Mahan, za zpěvačkou napůl skrytý Bubba Watson a Jim Furyk.

Na slavnostním zahájení Ryder Cupu 2010 se Bubba Watson skrývá za zpěvačkou. Raději by asi už hrál golf.

Watson původně krčil nad důležitostí zápasu Evropa - USA rameny ve snaze nepřipouštět si zbytečné emoce: "Je to jen golf." V pátek ráno se v něm ale přece jen něco změnilo: "Když jsem viděl jít Jeffa Overtona na první odpal a spatřil jsem na jeho zádech nápis USA, zasáhlo mě to."

Proti domácímu páru Luke Donald, Padraig Harrington stačili odehrát jen dvě jamky, obě vítězné. Watson získal bod za birdie na dvojce. Třetí ranou se dostal na půl metru od jamky a skóroval, přesně podle svého "scénáře na úspěch".

Třetí jamku nikdo ze čtvrtého utkání ranního programu nedokončil, hra byla přerušena pro déšť.Najdete na iDNES.czmobilní verze