Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hra o poslední účastnické karty pro Čechy na Czech Open jde do finiše

Viktor Skalle má v roli lídra finančního žebříčku účast na Czech Open na dosah. | foto: Martin Kabát

24 2010
V pondělí odpoledne se v Sokolově nebude radovat jen vítěz Czech PGA Masters, ale také nejméně dva další golfisté. Sedmý turnaj domácí profesionální série, který začal dnes, je zároveň posledním před Czech Open. Pořadí v aktuálním finančním žebříčku k datu 3. 8. rozhodne o majitelích tří herních karet na velký srpnový turnaj v Čeladné.

Šanci být mezi šťastnou trojicí má po rozdělení podílů ze standardní dotace 400 tisíc korun ještě pět golfistů, přičemž lídra sezony Viktora Skalleho by o start na podbeskydském turnaji série European Tour mohla připravit jen nešťastná shoda okolností.

O zbylá dvě místa ode dneška soupeří Petr Skopový, Petr Nič, Lukáš Lizánek a Ondřej Lébl. Kdyby se mezi ně zamíchal Marek Nový, jeho jméno by se přeskočilo. Vítěz loňského Order of Merit má možnost zúčastnit se Czech Open garantovanou dopředu.

Po domácím Masters se nabízí už pouze jediná příležitost sbírat finanční prémie (v žebříčku body), a to Greeneagle Classic ze série EPD Tour v Hamburku.

aktuální pořadí order of merit

1. Viktor Skalle 214 733
2. John Horsky 179 350
3. Lukáš Lizánek 110 753
4. Ondřej Lébl 110 683
5. Petr Skopový 105 900
6. Petr Nič 101 050

V Sokolově budou moci míchat pořadím i zahraniční kolegové českých profesionálů. Přihlásil se samozřejmě jak vítěz dvou letošních turnajů Pilsner Urquell Czech PGA Tour Čechokanaďan John Horsky, tak například Švýcar Stéphane Lovey, jenž před dvěma týdny překvapil druhým místem v Telči.

Spolu s dalšími cizinci vytváří konkurenci i Filip Mrůzek. Jeden z nejlepších českých amatérů už vyhrál v Berouně a k účasti na Czech Masters získal divokou kartu.

dosud známí domácí účastníci czech open

Profesionálové: Marek Nový (vítěz loňského Order of Merit), Martin Rudecký, Lukáš Tintěra a Jiří Štryncl (z kvalifikace), Stanislav Matuš (divoká karta pořadatele).

Amatéři: Martin Příhoda (mistr republiky ve hře na jamky), Jakub Švarc, Filip Mrůzek (z mezinárodního mistrovství ČR juniorů), Jan Ryba, Peter Švajlen (z kvalifikace).

Loni se turnaj konal ve Mstěticích východně od Prahy, s přesunem k západní hranici republiky ale nebude porušena čerstvě založená tradice - po vzoru světového Masters v USA získá i vítěz toho tuzemského jako trofej nikoli pohár, ale sako.

Loni se do něj oblékl Petr Skopový, jenž prvenství obhajuje na hřišti svého domovského klubu. Turnaj je tentokrát tříkolový, soutěžícím se započítává i výsledek z dnešního turnaje pro-am, hraného ve flightech 1+1 (jeden profesionál a jeden amatér).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze