Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Houserům utíkají hráči

31 2000
Brno -
V pátek proti Pardubicím s osmi a o den později proti USK Praha dokonce jen se sedmi hráči nastoupili Houseři Brno. Klub dluží basketbalistům peníze, a tak se někteří rozhodli odejít. "Krejčí podepsal přestupní lístky Pardubicím, Švrlinga jde do Tesly Brno a Pelikán do rakouského Welsu. Šibal je pracovně zaneprázdněn a tři týdny s námi netrénoval. K tomu připočtěte nemocné Kyrše a Petříka a víte, proč nás bylo tak málo," vysvětlil Jiří Jandák, bývalý reprezentant a nyní trenér Houserů.

* Přesto jste Pardubice porazili a s USK hráli vyrovnaně.

Věřil jsem, že s Pardubicemi vyhrajeme. V takových těžkých situacích se zbytek mužgtva semkne a bojuje jako o život.

* Tvrdil jste, že vás proti USK bude šest, a počítal jste s prohrou o padesát bodů. Jak to, že se objevil Šibal, a dat dokonce dvacetbodů?

Volal jsem mu v sobotu večer, jestli by mohl přijít. Slíbil a asi byl po dlouhé pauze tak nažhavený, že mu všechno padlo do koše.

* Co bude s mužstvem dál?

Máme deset hráčů. Všichni, co zůstali, vědí, že klub shání peníze. Může se ale stát, že se to nepodaří a oni neuvidí ani korunu. Jinak věřím, že se zachráníme.

* Neuvažujete o tom, že se napášete na soupisku?

Určitě se tam nechám dopsat, ale hrát nebudu. Na hřiště bych šel jedině v případě, že bychom dohrávali ve čtyřech. Přece jen je mi už dvaačtyřicet a nějaký čas jsem nehrál.

* Kde je šéf klubu Luděk Ivančík?

Ve Spojených státech. Překvapilo mě, když mi to oznámil.
Autor:


Témata: soupiska
Najdete na iDNES.czmobilní verze