Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hondo vyhrál na Závodu míru další etapu

Danilo Hondo - Německý závodník Danilo Hondo ze stáje Lamonta zvítězil 15. května v 167 kilometrů dlouhé 3. etapě cyklistického Závodu míru. | foto: Ivan BabejČTK

15 2006
Karlovy Vary - Německý cyklista Danilo Hondo potvrdil vedoucí pozici v 58. ročníku Závodu míru a vyhrál třetí etapu, která vedla z Berouna do Karlových Varů. Druhý skončil jeho krajan Sebastin Siedler, třetí byl Gabriele Balducci z Itálie. Z Čechů byl nejlepší devátý Martin Mareš.

Etapa však měla jiné hrdiny. Hned na druhém kilometru nastoupil Jan Faltýnek z PSK Whirlpool a vzápětí jeho snahu podpořil Lubor Tesař jezdící za německý celek Wiesenhof Akud. Peloton zůstal v klidu a náskok české dvojice utěšeně rostl.

Na 20. kilometru již činil dvě minuty, na čtyřicátém čtyři. Rychlostní prémii v Rokycanech vyhrál Tesař před Faltýnkem a pomyslné stupně vítězů zkompletoval z hlavního pole Zdeněk Mlynář ze Sparty Praha.

Po šestnácti kilometrech si vedoucí dvojice ve Starém Plzenci místa vyměnila, ale již je stíhalo duo jezdců z italského celku Ceramica Flaminia Polák Tomasz Myrczynski a Ukrajinec Maxim Ruděnko.

Na hranici sta kilometrů se oba páry spojily a jejich náskok před hlavním polem byl v té chvíli 6:20 minuty. Kvarteto však nenašlo společnou řeč, nikdo nechtěl udávat tempo, a tak se náskok začal rychle ztenčovat.

Na 135. kilometru byl vepředu již osamocený Ruděnko, ale i on se za dalších deset kilometrů zařadil do hlavního pole a bylo jasné, že se opět bude rozhodovat v hromadném spurtu. V nich letos kraluje Hondo.

"Hned po startu jsem to zkusil a když se přidal Tesař, tak jsme tempo zrychlili. Zpočátku jsem vůbec nevěřil, že bychom mohli náskok udržet až do cíle, protože jsou tu tři dobré týmy, které to sjíždějí pro své spurtéry. Čím víc jsme se však blížili do Varů, tak jsem začínal doufat," řekl novinářům Faltýnek.

"Nějak jsme se ale nedohodli na spolupráci a to byl konec," dodal.

V jednu chvíli prý na svůj čtvrtý etapový vavřín myslel Tesař. "Vypadalo to dobře, ale v úniku jsme byli moc dlouho a navíc foukal protivítr," řekl s tím, že šance vyhrát etapu ještě určitě přijde.

"Rozjíždím se a zpočátku byl můj únik hlavně pro diváky v okolí Plzně, kde jsem s cyklistickou začínal a kamarádům jsem se chtěl ukázat a udělat jim radost. Podél trati byla opět skvělá divácká kulisa," dodal Tesař, který po této sezoně ukončí kariéru.

3. etapa Beroun - Karlovy Vary (167 km):
1. Hondo 3:52:27, 2. Siedler (oba Něm.), 3. Balducci (It.), 4. Cooke (Austr.), 5. Tonti (It.), 6. Radochla (Něm.), 7. Rutkiewicz (Pol.), 8. Bonomi (It.), 9. Mareš (Naturino Sapore Di Mare) všichni stejný čas, 10. Djudja (Ukr.), 11. Kadlec (Dukla Praha), ...27. Benčík, 55. Andrle, 59. Kozubek, 65. Bucháček (všichni PSK Whirlpool), 72. Kunta (Dukla Praha), 77. Sosenka (Acqua e Sapone), 78. Bečka (PSK Whirlpool) všichni -4.
Průběžné pořadí:
1. Hondo 11:23:44, 2. Siedler -9, 3. Cooke -14, 4. Radochla -16, 5. Bonomi, 6. Schulze (Něm.), 7. Tonto, 8. Rutkiewicz, 9. Mareš všichni -24, 10. Wackernagel (Něm.) -25, ...13. Kadlec, 28. Benčík oba -28, 33. Mixa (Dukla Praha) -34, 52. Andrle, 60. Kozubek, 66. Bláha (Dukla Praha), 70. Bečka, 74. Bucháček všichni -37.

Autoři: ,


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze