Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Holubcovou biatlonová exhibice nadchla

28 2003
Praha - Místo fotbalu biatlon. Na stadionu Schalke se konaly exhibiční lyžařský závody pod střechou a představila se na nich i mistryně světa Kateřina Holubcová s manželem. "Byla to obrovská propagace biatlonu," řekla Holubcová k závodu na navezeném sněhu, které sledoval padesát tisíc diváků. Česká dvojice skončila devátá.

"Bylo to úžasné, bombastické! Máme skvělý zážitek," řekla Holubcová ČTK. Česká dvojice skončila devátá, ale výsledek nebyl důležitý," mínila Holubcová.

Původně měla mistryně světa v individuálním závodu startovat se Zdeňkem Vítkem, ale ten kvůli zdravotním potížím odřekl.

"Když mi zavolal, tak se mi tam moc nechtělo. Říkala jsem si, jestli by nebylo lepší si dvakrát pořádně zatrénovat, ale dobře že jsem jela," konstatovala.

Závodníci měli společný oběd a autobusem je pořadatelé vezli na stadion. "Lidé ve špalírech čekali na autogram, nebo si chtěli alespoň sáhnout na Björndalena. Bylo to paráda," doplnila. Ač šlo o exhibiční závod, procházka růžovým sadem se nekonala.

"Byla to docela makačka," odhalila biatlonistka. Před závodem se startující nemohli rozjezdit, protože pořadatelům přes noc roztál sníh a do poslední chvíle ho znovu naváželi. "Neměli jsme se možnost zahřát a proto i teď cítím nohy," řekla česká reprezentantka. Trať byla široká jen metr a půl, takže se nedalo předjíždět.

"Byl to střelecký závod. Show," uvedla Holubcová.  Už loni zažila skvělou atmosféru v Oberhofu při Světovém poháru, generálce na únorové mistrovství světa. Němec Peter Sendel ale Holubcové před vjezdem na stadion říkal, že teď ji čeká kotel.

"A nelhal. Bylo to fantastické. Až z toho naskakovala husí kůže. Myslím, že jsem to zvládla dobře. Taková atmosféra mě vyburcuje," pronesla. Do Německa manželé Holubcovi vyrazili v sobotu ve čtyři ráno a o čtyřiadvacet hodin později byli doma v Jablonci nad Nisou. V neděli si v podvečer vyjeli na oblíbený výběh z Bedřichova.

"Nejradši máme okruh na Novou Louku, Hřebínek, přes Rozmezí a dolů na Kristiánov. Vraceli jsme se za tmy," řekla Holubcová.

Před dalšími závody Světového poháru bude trénovat doma a od 2. do 4. ledna by měla absolvovat sprint na mistrovství republiky. "V tréninku se toho nedá moc stihnout. Připravujeme se, jak to jde. Specielní blok do toho nepůjde dát," podotkla.

Biatlonovou exhibici pod střechou na stadionu fotbalistů Schalke v Gelsenkirchenu vyhrála norská dvojice Gunn Margit Andreassenová a Ole Einar Björndalen. Získala tak desetitisícovou prémii z celkové dotace 54 tisíc eur. Favorizovaný pár porazil na 15 okruzích po 1100 metrech loňského vítěze Michaela Greise, po jehož boku nahradila nemocnou Martinu Glagowovou Katja Beerová, téměř o půl minuty.

Pětinásobný olympijský vítěz Björndalen vyhrál se svojí krajankou i odpolední kvalifikační závod. Holubcovi v něm skončili rovněž devátí se ztrátou 56,1 vteřiny.

Výsledky:
1. Andreassenová, Björndalen (Nor.) 50:31,0 min., 2. Beerová, Greis -29,3, 3. Wilhelmová, Gross -35,4, 4. Apelová, Sendel (všichni Něm.) -56,8, 5. Zajcevová, Rostovcev (Rus.) -1:06,3, 6. Tjörhomová, Hanevold (Nor.) -1:10,8, ...9. Holubcová, Holubec (ČR) -1:36,8.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze