Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejbalisty Kladna povede Drahomír Kadlec

Hokejbal; Kladno - Habešovna - Hokejbalové derby Kladno - Habešovna

8 2006
Hokejbalovou extraligu, která startuje tento víkend, obohatí muž s blýskavou hokejovou minulostí. Bývalý bek Drahomír Kadlec, mistr světa z Vídně z roku 1996 a bronzový medailista ze zimních olympijských her v roce 1992, povede v nejvyšší soutěži tým Kladna. "Přišla zajímavá nabídka, přijal jsem jí," řekl.

"Stejně jako každý kluk jsem v dětství s kamarády provozoval bendy hokej, takže i k hokejbalu mám blízko. A tenhle sport má k hokeji pořád hodně blízko," říká jednačtyřicetiletý Kadlec.

Vážně nevidíte velký rozdíl?
Samozřejmě v pohybu. Na ledě se sklouznete, při hokejbalu je pohyb náročnější. Sportovní inteligenci potřebujete stejnou, i do soubojů se chodí podobně. Ne, opravdu velký rozdíl nevidím.

Aktivní kariéru jste ukončil, zůstal jste u hokeje jiným způsobem?
Jistě, pořád mě baví. Ale hrát už nechci. Vydržel jsem celou kariéru bez vážného zranění, tež už to nechci pokoušet. Aby mě někdo v nižší soutěži přetáhl po hlavě, jen aby si něco dokázal, to vážně ne. Na Kladně trénuju šestou třídu, zahraju si se starými pány.

A hokejbal? Svrbí vás ruce, když trénujete Kladno?
Ani ne. S klukama si jen pravidelně zasoutěžím při penaltách.

A vyučíte je?
Kdepak, naopak. Už dvakrát jsem platil do pokladny. (smích)

Jaké má Kladno v nové sezoně ambice?
Víte, o tom já nerad mluvím. Pár soupeřů jsem v přípravě viděl, hokejbalová extraliga má svou kvalitu. Uvidíme, svému týmu rozhodně věřím, je tu spousta šikovných hráčů.

Tým KEBu čeká hned v úvodním kole městské derby s Habešovnou Gladiators. A mezi těmi to týmy je velká rivalita.
Nepřipouštím si to. Budu hráče nabádat, aby se soustředili především na hokejbal. Ne na kecy nebo nějaké provokace.

Ale víte o té rivalitě? Habešovna je přesvědčená, že v uplynulé sezoně jí Kladno poškodilo, když úmyslně vypustilo extraligový zápas a "pomohlo" tak Gladiátorům do baráže.
Jo, slyšel jsem o tom. Ale jak říkám, já se chci soustředit na novou sezonu a hráče povedu k maximálnímu výkonu. Co bylo, mě nezajímá.
 
Los 1. kola hokejbalové extraligy, sobota 9. září:
KEB Kladno - Habšovna Gladiators, Kovo Praha - Škoda Plzeň, Sudoměřice - Opava, Jihlava - Vlašim (vše od 16 hodin). Zápasy Most - Ústí nad Labem a Hradec Králové - Letohrad jsou odloženy 30. září.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze