Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hodnocení pro pražský sprint Tour de Ski: 11x plus, 3x minus

Rozježděný sníh při Tour de Ski v Praze | foto:  Michal Sváček, MAFRA

8 2010
Jürg Capol, šéf běžecké komise FIS, zaslal pražským organizátorům vyhodnocení 4. etapy Tour de Ski, sprintu na Strahově. V 11 ze 14 ukazatelů ocenil organizaci pozitivně. Jurij Čarkovskij, šéf ruského týmu, dokonce označil ubytování, transport a informační servis za nejlepší ze všech letošních závodů SP a Tour de Ski.

Výhrady má Capol jen ke třem oblastem: kvalitě sněhu, zóně pro média a ztrátě televizního signálu po dojezdu finále. "Ale důvod ke zrušení etapy nebyl, sníh byl stejný pro všechny."

Špatné sněhové podmínky se staly trnem v oku některým lyžařům, Italové dokonce zvažovali bojkot a sepisovali petici. "To byla zbytečně přehnaná reakce, kterou jsem byl hodně šokován," nechal se slyšet ve zprávě organizačnímu výboru asistent technického delegáta FIS Georgij Kadykov.

I technický delegát FIS Erik Röste připustil, že sněhové podmínky nebyly ideální. "Ale byly pro všechny stejné," napsal do hodnotící zprávy. "Běh na lyžích je závislý na sněhu, proto jsou pokaždé podmínky jiné," uvedl.

Kvitoval atmosféru a dobrou organizaci. "Místo pro závod bylo velmi dobře vybrané, vše fungovalo extrémně dobře," poznamenal.

Kritice Ski Sprintu Praha byla vedle kvality sněhu podrobena i skutečnost, že ihned po skončení finálového závodu vypadl přímý přenos České televize.

To podle vyjádření jejích zástupců způsobil výpadek elektrického proudu.

Organizátoři využili sníh i pro další dny a část okruhu nechali přístupnou veřejnosti. Kvůli velkému zájmu zůstane na Strahově i v dalších dnech.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze