Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Asi jsem udělala chybu, řekla Hlaváčková o rozchodu s Hradeckou

Česká tenistka Andrea Hlaváčková hraje ve finále čtyřhry na US Open. | foto: AP

31 2014
Paříž (Od našeho zpravodaje) - Loni na podzim mnoho lidí překvapila, když se místo Lucie Hradecké rozhodla hrát čtyřhru s Lucií Šafářovou. Souhra s novou partnerkou však nefungovala, a tak se nový pár po pěti měsících rozpadl. "Rozchod s Luckou Hradeckou asi byla chyba," uznala Hlaváčková v rozhovoru pro iDNES.cz.

Nelitujete nyní té změny?
To je život, člověk se chybami učí. S Luckou Hradeckou jsme měly obrovskou výhodu, jak jsme se doplňovaly, to jsem si asi tolik neuvědomovala. Asi jsem chybu udělala. Lucka Hradecká je výborná deblistka a asi jsem si neuvědomovala, že jsme k sobě pasovaly lépe. Ale od začátku jsem říkala, že to je na tuto sezonu, jde o novou zkušenost, o nový přístup k sezoně. Nic to nezměnilo na vztahu k Lucce Hradecké.

Takže je možné, že byste v další sezoně s Lucií Hradeckou znovu hrála?
Nová sezona je daleko. Aspoň doufám, letošní mi ze začátku zatím vůbec nevychází, takže se těším na každý nový turnaj. Jednou bych si samozřejmě chtěla s Luckou zase zahrát. Myslím, že to bude na tom, abych já Lucku oslovila. A pak by to bylo na ní, jestli by překousla to, jak jsem se rozhodla. Zatím o tom ale nepřemýšlím, protože ona má dobrou parťačku, hrajou dobře a já to respektuju a vůbec se tím nezabývám. Já jsem neudělala nic špatného, máme z mé strany určitě dobrý vztah.

Kdy jste se s Luckou Šafářovou rozhodly, že spolu dál hrát nebudete?
Po prohře tady v Paříži jsme si druhý den sedly, bilancovaly jsme naše letošní turnaje a řekly jsme si, že trávu zkusíme každá s někým jiným.

České tenistky Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Hradecká si plácají ve finále
České tenistky Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká ovládly čtyřhru na US Open.
České tenistky Andrea Hlaváčková (vpravo) a Lucie Hradecká líbají vítěznou

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká při triumfu na US Open.

Kdyby se vám tady dařilo, rozhodly byste se jinak?
Nevím, jestli by výhra v tom prvním zápase něco změnila. Cítily jsme to tak už delší dobu a rozumně jsme se dohodly.

Jde tedy o změnu jen na travnatou sezonu?
Řekly jsme si, že nebudeme lpět na tom, abychom hrály sezonu spolu. Když se potkáme na nějakém turnaji a budeme moci, tak si klidně spolu debl dáme, zas tak špatně jsme nehrály. Ale pro mě je ten debl důležitější než pro Lucku, která má teď hodně singlových úspěchů, takže jí nevadilo, že jsem si na Wimbledon našla někoho jiného. Dohodly jsme se, že to takhle bude úplně v pohodě.

Jak proběhl kontakt s Čeng Ťie?
Potom, co jsme pokecaly s Luckou a rozhodly se, tak jsem ji kontaktovala. Ona měla podobnou situaci, takže říkala, že by chtěla hrát se mnou. Tak se dohodla s partnerkou, se kterou byla předběžně domluvená, že to nechají a že budeme hrát spolu.

Jak jste na ni vůbec přišla?
Kontaktovala mě už dříve, po americké šňůře, že by se mnou chtěla hrát debla. Měla jsem ji na mysli, ale kontaktovala jsem ji až potom, co jsme se dohodly s Luckou, co a jak.

Můžete ji českým fanouškům představit?
Respektuju ji jako výbornou deblistku i singlistku. Rozhodně na trávě ví, co a jak. To myslím, že by nám mohlo pomoct. Je to hrozně fajn holka, ale zas tak zažitou ji ještě nemám. Přece jen je z Číny, tak ji člověk moc nezná. Ale odehrála dost úžasných výsledků a těším se, že se od ní něco přiučím.

ČESKÉ DUO V AKCI. Andrea Hlaváčková (vlevo) a Lucie Šafářová na Australian
ÚSMĚVY. Lucie Šafářová (vlevo) a Andrea Hlaváčková na Australian Open.

Lucie Šafářová a Andrea Hlaváčková na Australian Open.

Říkáte, že vám na deblu záleží víc než Lucii Šafářové. Mění se tedy něco na tom, že vaší prioritou je singl?
Ne, tak jsem to nemyslela. Záleží mi na něm víc než Lucce, což je pochopitelné. Kdybych byla jako ona v singlu okolo Top 20, tak pro mě taky není debl tak důležitý. Ale to neznamená, že by ho ona brala méněcenně.

Proč to vlastně s Lucií Šafářovou nešlo?
Já myslím, že jsme hrozně moc chtěly. Byla to hrozná škoda, protože nejen my, ale i lidi kolem nás nám to přáli a věřili nám. Když jsem se rozhodovala, tak nebyl člověk kolem mě, který by mi řekl: ne, to nebude fungovat. I já jsem byla přesvědčená, že to prostě půjde, že herní styly k sobě půjdou. Ale člověk občas udělá chybu, vůbec jsem nevěřila, že by nám to takhle nepsalo. Byly zápasy, kdy jsem hrála špatně, jindy to nevyšlo Lucce, ale teď v Paříži jsme hrály obě výborně, byl to těsný zápas. Stejně jsme ale cítily, že nebylo moc s čím vyhrávat zápasy. Nebylo tam něco speciálního, s čím se dají soupeřky porazit. Já tomu říkám, že tam nebyly ty zuby.Jobs Contact
Vývojář Kentico CMS (ASP .NET) (40.000 - 60.000 Kč)

Jobs Contact
Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze