Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Historie golfu ve Velké Británii aneb věděli jste, že…

Golf ve Velké Británii. Ilustrační foto | foto: Visit Britain

1 2010
Věděli jste, že slovo golf zřejmě pochází ze starého skotského slovesa "gowwf", které znamená "tvrdě udeřit"? A víte, že golfu propadli i ti, co v Británii vládli? Marie Stuartovna byla natolik zanícenou golfistkou, že způsobila skandál, když se nechala vidět při hře jenom několik dnů po vraždě svého manžela Jindřicha Stuarta.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

• Díky 550 golfovým hřištím je ve Skotsku více hřišť na hlavu nežli kdekoli jinde na světě.

• Slovo "golf" zřejmě pochází ze starého skotského slovesa "gowwf", které znamená "tvrdě udeřit".

• V roce 1764 snížil Royal & Ancient Golf Club of St Andrews počet jamek na Old Course z 22 na 18. Ostatní kluby tohoto příkladu následovaly a R&A se stala ústředním orgánem golfu.

Golf ve Velké Británii. Ilustrační foto

• Nejstarší pohár, který se hraje dodnes, je Old Club Cup na Royal Musselburgh, který se hrál poprvé v roce 1774. Na hřišti Musselburgh se konal první ženský golfový turnaj na světě - na Nový rok 1811.

• Winston Churchill jednou řekl, že golf je o "trefování se malinkým míčkem do ještě menší jamky pomocí zbraní, které se k tomu vůbec nehodí".

• Nick Faldo kdysi hrál na hřišti Scarista v South Harris a podepsal a vložil pětilibrovou bankovku do honesty box (schránka, kam lidé vkládají peníze za hru). Klub tuto bankovku nechal zarámovat a členové klubu Harris o ni každoročně bojují.

• První zaznamenanou hole-in-one zahrál Tom Morris mladší v roce 1868 na hřišti Prestwick.

Golf ve Velké Británii. Ilustrační foto• První Open Championship se konal v roce 1860 na hřišti Prestwick a prvním vítězem se stal Willie Park se skóre 174.

• Král Jakub IV. Skotský byl zaníceným golfistou a v roce 1503 si zakoupil sadu drahých holí od výrobce luků v městě Perth. Jeho Výsost se však zlepšování hry příliš nevěnovala, neboť v jeho záznamech nalézáme splátky dluhů za prohraná kola.

• Marie Stuartovna byla natolik zanícenou golfistkou, že způsobila skandál, když se nechala vidět při hře na St. Andrews jenom několik dnů po vraždě svého manžela Jindřicha Stuarta.

Více informací o golfu ve Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz. O velké Británii si můžete přečíst i na stránkách iDNES.cz.

Najdete na iDNES.czmobilní verze