Henkelová na Holmenkollenu jasně kralovala

Oslo - Německá biatlonistka Andrea Henkelová ovládla sprint Světového poháru v Oslu. Na trati Holmenkollen porazila o 25 vteřin druhou Rusku Jekatěrinu Jurijevovou, která ještě po druhé střelbě vedla. Třetí skončila německá hrdinka letošního MS Magdalena Neunerová, jež chybovala na střelnici.

Žádná česká biatlonistka nebodovala. Tři trestné okruhy srazily Magdu Rezlerovo na 43. pozici, Zdenka Vejnarová skončila ještě o pět míst za ní. Obě se však kvalifikovaly do stíhacího závodu.

Henkelová vítězstvím zdramatizovala boj o celkové vítězství ve Světovém poháru. Díky padesáti bodům stáhla ztrátu na druhou Annu Carin Olofssonovou ze Švédska a především na vedoucí krajanku Kati WIlhelmovou, která dnes skončila až devatenáctá. Na její žlutý trikot třetí Henkelová ztrácí pět závodů před koncem seriálu 63 bodů.

Výsledky - sprint na 7,5 km:
1. Henkelová (Něm.) 21:47,9 (0 tr. okruhů), 2. Jurijevová (Rus.) -24,8 (0), 3. Neunerová (Něm.) -31,5 (1), 4. Olofssonová (Švéd.) -36,5 (1), 5. Kchung Jing-čchao (Čína) -38,3 (0), 6. Chvostenková (Ukr.) -40,3 (0), 7. Baverelová-Robertová (Fr.) -45,6 (0), 8. Ananková -48,1 (0), 9. Domračevová (obě Běl.) -49,4 (2), 10. Mäkäräinenová (Fin.) -49,5 (0), ...43. Rezlerová -2:32,7 (3), 48. Vejnarová (obě ČR) -2:49,2 (2).

Průběžné pořadí SP (po 22 z 27 závodů):
1. Wilhelmová (Něm.) 756 bodů, 2. Olofssonová 749, 3. Henkelová 693, 4. Grubbenová (Nor.) 562, 5. Baverelová-Robertová 520, 6. Glagowová (Něm.) 501, ...58. Vejnarová 24, 62. Rezlerová (obě ČR) 18.

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)