Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Heninová se brání: nedopovala jsem!

10 2003
Brusel - Čerstvá vítězka tenisového US Open Justine Heninová-Hardenneová se musí bránit nařčením z dopingu. Přišel s nimi otec další Belgičanky Kim Clijstersové, kterou ve finále zdolala. Leo Clijters totiž začal v New Yorku trousit výmluvné narážky na patrný nárůst její svalové hmoty. Heninová ale tvrdí, že jejím jediným tajemstvím je tvrdá práce. "Doping mě nikdy nelákal," řekla Belgičanka v rozhovoru pro list Le Soir.

"Mým jediným dopingem je práce. Jsem ochotná podstoupit jakékoliv testy, kdekoliv a kdykoliv, abych dokázala, že je mé tělo čisté," nabídla.

"Nikdy jsem nebrala žádné produkty kromě vody a energetických nápojů připravovaných WTA," dodala.

Heninová-Hardenneová letos vyhrála dva grandslamové turnaje a v New Yorku i na French Open ve finále porazila současnou světovou jedničku Clijstersovou. Ta zůstává stále bez velkého titulu a přátelský vztah belgických hráček začíná údajně dostávat stále větší trhliny.

K rostoucí rivalitě přispívá i to, že každá z nich pochází z jiné části jazykově rozdělené Belgie. Heninová je Valonka z frankofonního jihu, zatímco Clijstersová je Vlámka a hovoří vlámštinou.

Podle trenéra Heninové Carlose Rodrigueze stojí za výpadem Lea Clijsterse obyčejná žárlivost. "Justine je lepší než Kim a bude vyhrávat častěji než ona," tvrdí kouč.

"V posledních šesti měsících se z Justine stala jiná hráčka, mnohem silnější. Tvrdě na tom pracovala, ale není sama. Všechny hráčky, včetně Kim, vylepšují svou sílu," řekl Rodriguez.

Leo Clijsters, bývalý fotbalový reprezentant Belgie, ovšem označil fyzickou proměnu Heninová za neobvyklou. "Přísahám na hlavy mých synů, že nikdy nebrala žádné dopingové přípravky," brání svou svěřenkyni Rodriguez.

"Zdá se, že se v Belgii snažíme tyto dívky rozeštvat," dodal. Vítězství Heninové v New Yorku bylo o to cennější, že po třísetovém semifinále s Jennifer Capriativou trpěla dehydratací.

Kvůli křečím a vyčerpání musela strávit hodiny na nemocničním lůžku na kapačkách.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze