Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkářům hrozí při losu třeba Rusko

3 2006
Praha - Na východ nebo na sever zavede české házenkáře los kvalifikačního play-off o postup na světový šampionát v Německu. O složení výkonnostních košů rozhodly výsledky mistrovství Evropy, které nyní vrcholí ve Švýcarsku. Samotný akt losování proběhne v neděli 5. února před polednem v curyšské hale Hallenstadion, kde se poté uskuteční i zápasy o medaile.

Česká reprezentace si musela cestu do baráže, která se hraje systémem doma - venku, proklestit z jedné z pěti kvalifikačních skupin. Z prvního místa postoupila na úkor Makedonie, Estonska a Kypru.

Jistou účast na světovém šampionátu v Německu, který se koná od 21. ledna do 4. února 2007, měl už dříve výběr pořadatelské země a obhájce titulu ze Španělska. K nim se teď připojily tři další nejlepší týmy z ME - Chorvatsko, Francie a Dánsko.

Ostatní účastníci evropského šampionátu, kteří se umístili do 13. příčky, jsou před losováním nasazeni do prvního koše. Češi figurují ve druhém spolu s výsledkově nejhoršími celky ME - Švýcarskem, Portugalskem, Slovenskem - a dalšími vítězi kvalifikačních skupin: Švédskem, Rumunskem, Rakouskem, Řeckem.

Těm se tedy svěřenci trenéra Pauzy vyhnou, stejně jako současným evropským gigantům. Mohou však narazit na Rusko, Slovinsko, Srbsko a Černou Horu, Ukrajinu, Maďarsko, Polsko, nebo je čeká atraktivnější, ale dražší výlet na Island či do Norska. První kvalifikační utkání jsou na programu 10. - 11. června, odvety pak o týden později 17. - 18. června 2006.

Nasazení před losem II. fáze
evropské části kvalifikace MS 2007

První koš (8 týmů): Rusko, Island, Slovinsko, Srbsko a Černá Hora, Polsko, Norsko, Ukrajina, Maďarsko.

Druhý koš (8 týmů): Švýcarsko, Portugalsko, Slovensko, Řecko, Rakousko, Česko, Rumunsko, Švédsko.

Dosud známé obsazení MS 2007
- 24 účastníků

Evropa (13 týmů): Německo (pořadatel), Španělsko (obhájce titulu), Chorvatsko, Francie, Dánsko (z ME 2006), zbývá osm týmů (vítězové kvalifikačních play-off).

Afrika (4 týmy): Tunisko, Egypt, Angola, Maroko.

Asie (3 týmy): kvalifikace v únoru.

Amerika (3 týmy): kvalifikace v dubnu.

Oceánie (1 tým): kvalifikace v květnu.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze