Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Házenkářky zahájí v Chebu boj o MS

27 2006
Praha - České házenkářky čeká boj o mistrovství světa 2007. Na šampionát vede dlouhá cesta. První krok musejí zvládnout na kvalifikačním turnaji v Chebu, kde si naději uchová pouze jedno družstvo ze šesti. Soupeři svěřenkyň kouče Jiřího Tkadlece budou družstva Bulharska, Turecka, Bosny a Hercegoviny, Řecka a Černé Hory.

Turnaj v Chebu se hraje od úterý 28. listopadu do neděle 3. prosince.

Jedinou vážnější prověrkou pro nově se rodící celek byl turnaj v Rotterdamu. Na něm české hráčky s bilancí dvou výher a tří porážek obsadily čtvrté místo.

"Cílem bylo se hlavně poznat a vyzkoušet nové hráčky. Má filozofie je založena na velmi kvalitní obraně s dobrým přechodem do rychlého útoku. Snažili jsme tak hrát, ale bylo vidět, že jsme měli málo společné přípravy," uvedl trenér po turnaji.

Favorita chebského turnaje si označit netroufl. "Viděl jsem záznamy ze zápasů Černé Hory, Turecka a Bulharska. Ta družstva mají kvalitu, Bosnu a Hercegovinu a Řecko jsem neviděl vůbec. Chceme samozřejmě podávat dobré výkony, ale třeba zdravotní stav nikdo neovlivní," řekl Tkadlec.

"Uděláme vše pro to, aby vítězství bylo na naší straně. Jakmile ale začneme pochybovat o tom, že bychom nepostoupili, tak to je první krok k porážce. Strašně důležitá je víra, a to se snažím hráčkám neustále opakovat," dodal kouč.

Z nominace mu vypadly některé zkušené hráčky. Po operaci nosu je pivotmanka Lenka Válová, problémy s loktem vyřadily Kláru Černou a nepřijede ani nejlepší česká házenkářka posledních let Lucie Fabíková. "Zatím v tomto celku ještě nehrála, ale svoji kvalitu nesporně má a družstvu by nesporně pomohla," řekl Tkadlec. Až na poslední chvíli se rozhodne i o startu Jany Simerské, která má rovněž zdravotní problémy.

Česká nominace pro kvalifikaci o MS:

Brankářky: Pavla Škavronková (Valur Reykjavík/Isl.), Barbora Raníková (Zora
Olomouc), Kristýna Selicharová (Slavia Praha).

Hráčky do pole: Pavla Nevařilová (IBV-Vestmannaeyjar/Isl.), Martina Marcišová, Michaela Hrbková (obě Olomouc), Lenka Kysučanová, Pavla Poznarová (obě Mety/Fr.), Martina Knytlová (Elda Prestigio/Šp.), Simona Roubínková (DJK Trevír/Něm.), Klára Zachová, Martina Jonášová (obě Slavia), Marta Adámková, Martina Šašková (obě Olomouc), Lenka Fleková, Lucie Dorotíková (obě Veselí n. M.), Jana Simerská (Le Havre/Fr.), Alena Vojtíšková (Göppingen/Něm.), Iva Zámorská
(Nordstrand/Nor.).

Program turnaje:

Úterý 28. listopadu:
15:30 Česko - Bosna a Hercegovina
18:00 Bulharsko - Černá Hora
20:00 Turecko - Řecko
Středa 29. listopadu:
15:30 Řecko - Česko
18:00 Bosna a Hercegovina - Bulharsko
20:00 Černá Hora - Turecko
Pátek 1. prosince:
15:30 Bulharsko - Turecko
17:40 Česko - Černá Hora
20:00 Bosna a Hercegovina - Řecko
Sobota 2. prosince:
15:30 Turecko - Česko
18:00 Bulharsko - Řecko
20:00 Černá Hora - Bosna a Hercegovina
Neděle 3. prosince:
13:30 Řecko - Černá Hora
15:30 Česko - Bulharsko
18:00 Turecko - Bosna a Hercegovina.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze