ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Házenkářky Veselí po boji vyhrály interligový duel v Jindřichově Hradci

• 0
Házenkářky mistrovského Veselí nad Moravou se v 18. kole interligy pořádně zapotily, aby si mohly připsat dva body za vítězství v Jindřichově Hradci. To hráčky Olomouce díky zlepšené hře ve druhém dějství v pohodě dokráčely k výhře v Senci.

Jindřichův Hradec - Veselí nad Moravou 24:26 (12:13)

Jihočešky favorita z Veselí potrápily. Po osmi minutách hry vedly 5:2, Veselí se však podařil obrat díky čtyřem rychlým brankám Chmelařové a Kočí a ve 13. minutě poprvé převzaly Moravanky vedení 7:6. Po zbytek poločasu se ale skóre stále přelévalo a ani do šaten neodcházely házenkářky z Veselí s uklidňujícím náskokem. Podobný průběh mělo prvních patnáct minut druhého poločasu. Veselanky rozhodly utkání mezi 45. a 52. minutou, kdy si vytvořily pětibrankový náskok 24:19. Toto manko se domácím nepodařilo zkorigovat až v posledních minutách na konečných 24:26.

Nejvíce branek: Krupicová 9/7, Bubeníková 6, Kohoutová a Matoušková po 3 - Tomečková 6/3, Rajnohová, Drotárová, Chmelařová a Súkenníková všechny po 4.

Senec - Olomouc 20:31 (10:13)

Hanačky zavítaly na palubovku tabulkově třetího nejslabšího celku Interligy a podle očekávání se jim podařilo zvítězit vysokým jedenáctibrankovým rozdílem. I když průběh prvního poločasu rozhodně nenapovídal takovému snadnému zisku bodů. Hra byla dlouho vyrovnaná, o čemž svědčí i pouze tříbrankový náskok Olomouce po první třicetiminutovce. V druhé půli ale domácí patnáct minut nedokázaly vstřelit branku. Hrály odevzdaně a dávaly tak Dostálové, Fabíkové a Růžičkové dostatek prostoru pro zvyšování náskoku Hanaček. V posledních minutách sice posbíraly hráčky Sence zbytky sil, ztrátu už ale stáhnout výrazněji nedokázaly.

Nejvíce branek: Kodajová 8/3, Koníková 5/1, Neštická 3 - Dostálová 6, Fabiková 5, Růžičková 5/1.

Partizánske - Šaľa 19:24 (13:11)

Na začátku utkání se domácí házenkářky ujaly vedení nejprve dvoubrankového, ve 21. minutě už ale vedly o šest branek 11:5. Toto manko ještě Šaľanky tažené Porubskou před poločasem snížily. Vyrovnáno bylo po devíti minutách druhé půle a tehdy si hráčky Šaľy začaly postupně budovat své vedení. Osm minut před koncem už svým soupeřkám dominovaly osmibrankovým rozdílem. Házenkářky z Partizánského jakoby vypadly z tempa, střelecky se jim nedařilo, body do střelecké kolonky si zapisovala snad jen Michnová. Poté, co ve druhé třicetiminutovce nastřílely jen šest branek, darovaly domácí Šaľankám dva body za vítězství o pět branek.

Nejvíce branek: Michnová 7/4, Košíková a Kerteszová po 4 - Porubská 7, Vidiečanová a Pileková po 5.

Zlín - Michalovce 33:26 (13:15)

Po dvou porážkách se Zlín dočkal dalšího vítězství.  První poločas byl přitom velmi vyrovnaný a po většinu doby vedly ve Zlíně právě Slovenky - ve 21. minutě dokonce čtyřbrankovým rozdílem 13:9. Michalovčanky diktovaly tempo a i do šaten odcházely s náskokem. Zlom v utkání nastal ve 45. minutě za stavu 20:21. Deset branek do slovenské sítě z dílny Růčkové, Švirákové či Poznarové znamenalo naprostý obrat ve skóre. Zlínský celek byl od tohoto okamžiku jednoznačně lepším družstvem.

Nejvíce branek: Poznarová 10/2, Růčková a Budayová po 7 - Tobiašová 8, Wollingerová 4, Polláková a Hollá po 3.

Slavia Praha - Poruba 28:28 (13:12)

Tak vyrovnaný, jako je závěrečné skóre, byl i celý průběh tohoto utkání. V prvním poločase se ještě silnému celku Poruby podařilo několikrát odskočit soupeřkám na čtyřbrankový rozdíl (2:6, 6:10), přesto odcházely do druhého poločasu s jednou brankou náskoku slávistky. V jejich dresu se v prvním poločase  dařilo hlavně Kutlvašrové, po přestávce se ale roztočil brankostroj Černé a začalo galapředstavení této reprezentantky. Klára Černá vstřelila z patnácti branek Slavie ve druhé půli neuvěřitelných dvanáct gólů. Přesto všechno ale měly i ve druhé půli utkání pod kontrolou Ostravanky. Až do 50. minuty se jim stále dařilo udržovat  tříbrankový náskok, o vítězství přišly v poslední vteřině právě zásluhou hrdinky utkání Černé.

Nejvíce branek: Černá 13/1, Kutlvašrová 6/1, Jonášová 4/2 - Hrbková 8, Chrenková 6/1, Dubajová 6.

Nitra-Sereď - Most 22:36 (8:15)

Vyrovnaný byl jen úvod utkání, i během první patnáctiminutovky si ale udržoval náskok Most. Trojí vyloučení v domácím celku ale nabídlo Mostečankám možnost vybudovat si výraznější náskok a Severočešky toho využily. Do šaten si odnášely náskok sedmi branek. Ještě do úvodu druhého poločasu šly domácí házenkářky s odhodláním hru vyrovnat nebo alespoň zdramatizovat. Především Šimánková ostřelovala branku hostů ze všech sil. Další vyloučení a technické chyby ale připravily domácí o možnost vybojovat solidní výsledek

Nejvíce branek: Šimáková 9, Tulipánová 4 - Martinková 8, Beňušková a Ryšánková po 5.