Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářky Slavie myslely, že jsou v interlize neporazitelné. Zjistily opak

Petra Vítková ze Slavie Praha | foto: Alex Wipf

23 2010
Kralování házenkářek Slavie Praha v česko-slovenské interlize neskončilo. Ale suverenita lídra ano. Na dvanáctý pokus narazil, když doma podlehl svému nejvážnějšímu pronásledovateli - Iuventě Michalovce.

Mrzuté musely být slávistky hlavně proto, že soupeř z východu Slovenska dokráčel za vítězstvím 31:28 jistě. Vedl od první až do poslední minuty.

Prohru zapříčinil hlavně špatný úvod. Po pěti minutách prohrávaly už 0:4. Slávistické začátky se vůbec v letošní sezoně staly pověstné. Jenomže v tom negativním smyslu.

"Bohužel máme vlažné úvody. Už několikrát jsme prohrávaly o dvě, o tři branky," krčí rameny kapitánka týmu Petra Vítková. "Měly jsme teorii, že vždycky musíme prohrávat, abychom zabraly. Bohužel Michalovce jsou natolik dobrým týmem, se kterým je potřeba hrát vyrovnaně po celou dobu utkání. Začátek nás hodně mrzí."

Za špatný výsledek Pražanek viní Vítková ofenzivní fázi hry. "Naše spojky nebyly schopné se prosadit," tvrdí.

Její trenér Petr Pína pak dodává podrobnosti: "Michalovce nás zaskočily tvrdou a nekompromisní obranou. Nás zdobí rychlá hra z ruky a vtipné kombinace, které jsme ale tentokrát nechali někde v šatně."

Teď už tedy Pražanky vědí, že v domácích poměrech neporazitelné nejsou. A přitom například Petra Vítková pro klubové stránky přiznává, že si něco dřív podobného myslela.

Slova michalovické spojky Anny Obšatníkové o útoku na titul v celé soutěži nebyla pronesena jen tak do větru.

"Výsledek z neděle nás může moc mrzet. Doma bychom měly vyhrávat všechny zápasy. Budeme muset zvítězit na půdě soupeřů a to i Michalovců a poprat se o interligové prvenství," odpovídá jí však slávistka Vítková.

A její spoluhráčka Klára Černá ji doplňuje: " Říkaly jsme si v šatně, že co nás nezabije, to nás posílí. Spadnout občas na zem se určitě vyplatí."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze