Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Most? Jako by přijela Barcelona, říká kouč házenkářek Olomouce

Mostecká házenkářka Petra Růčková | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

8 2014
Špičkový házenkářský zážitek slibuje sobotní utkání interligy mezi domácí Zorou a Mostem, které začíná v 17:30. Černé anděly předchází vizitka úřadujícího mistra a vítěze Vyzývacího poháru. "Přijede sem Barcelona," říká s úsměvem trenér Jan Bělka.

Na podzim Dámy v Mostu propadly drtivě 16:34, od té doby ale kvalita jejich hry významně narostla. Z posledních pěti utkání vyhrály čtyři a i v tom prohraném v Partizánske dlouho sahaly po úspěchu.

Jako by jaro do haly Zory přišlo o pár týdnů dříve. Na podzim bojovaly olomoucké házenkářky samy se sebou, chyběl jim týmový duch i touha rvát se s nepříznivým stavem. To už je snad, zdá se, minulost.

V posledních dvou domácích zápasech Dámy přemohly Porubu a Veselí, proč by teď nemohly myslet i na Most? "Z hlediska kádru jsou jinde, ale pokusíme se je zaskočit nasazením, ve sportu je přece možné všechno," připomíná Bělka. "Určitě to dopředu nevzdáme," slibuje.

Právě zápal a vášeň do hry je největším rozdílem mezi podzimní a jarní Zorou. "Když už máme prohrát, tak ať je to aspoň bolí," s takovou myšlenkou nastupovala spojka Katarína Berová proti Porubě a pak elitním střelkyním soupeřek Poznarové s Hrbkovou otrávila den.

Navíc ani Most není tím suverénem, který si loni podmanil celou interligu. Naposledy se musel doma sklonit až k zemi před Michalovcemi, které v jeho hale vyhrály 31:26. Proto jsou černí andělé v tabulce interligy o skóre až třetí za Slavií, i když mají jedno utkání k dobru.

"Proti Mostu půjdeme s tím, že chceme vyhrát, a jestli se to podaří nebo ne, záleží opravdu na nás. Mají silný kádr a my budeme chtít divákům ukázat pěknou házenou. Lidé začínají chodit, tak je nechceme zklamat," přeje si Kristýna Salčáková.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze