Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkářka roku tipovala Lenku Černou

22 2003
Olomouc - Po roční pauze získala olomoucká Lucie Fabíková zpět titul Házenkářka roku. "Rozdíl byl v tom, že tehdy jsem se na pódiu veřejně omlouvala Lence Romanové, protože jsem byla přesvědčená, že cenu má získat ona, ale letos jsem byla nesmírně šťastná a radost jsem si vychutnala," říká třiadvacetiletá reprezentantka.

V loňském roce brala ocenění právě Romanová, která rovněž kdysi hrávala v olomouckém dresu. "Letos jsem si myslela, že vyhraje Lenka Černá. Po první polovině roku mi sice hodně lidí naznačovalo, že bych mohla vyhrát, ale já jsem si spíš říkala, že budu mezi prvními třemi," přiznala Fabíková.

Olomoucká házená, která se letos dočkala historického úspěchu v podobě mistrovského titulu družstva žen, však slavila na vyhlašování ve Frýdku-Místku i další úspěchy: Nejlepším ženským trenérem byl zvolen Lubomír Krejčíř a talentem roku Kateřina Růžičková, která je momentálně zraněná.

K tomu lze přičíst i druhou příčku brankářky Černé a vítězství Davida Juříčka v mužské anketě. Oba rovněž s házenou začínali v Olomouci.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze