Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Zubří si na jméno soupeře v Poháru EHF počkají do září

Fanoušci Zubří | foto: MF DNES

28 2010
Ani premiérové losování evropských soutěží pro novou sezonu neodkrylo házenkářům Zubří jméno soupeře pro 2. kolo Poháru EHF. Pouze naznačilo.

Český vicemistr nastoupí ve dvojutkání, které je na programu 2. a 9. října, proti nejslabšímu celku kvalifikační skupiny o Ligu mistrů. V ní jsou rakouský Bregenz, norský Drammen, slovenský Prešov a turecký Besiktas Istanbul.

"Vypadá to na Turky," tuší trenér Gumáren Zubří Jiří Mika. "Ale ať narazíme na kohokoliv, jedná se o atraktivní soupeře."

Kvalifikační skupina je na programu první zářijový víkend v rakouském Bregenzu. Její složení nabízí valašskému klubu možnost získat spoustu informací o příštím soupeři. Bregenz vede trenér české reprezentace Martin Lipták, Prešov jeden z jeho předchůdců Rastislav Trtík. S oběma Mika spolupracoval jako asistent.

"V tomto směru je složení skupiny naší výhodou. Opravdu nebude problémem získat důležité informace," potvrdil Mika, který na postup do Ligy mistrů favorizuje Drammen.

Nejpravděpodobnější zuberský soupeř Besiktas usiloval o Ligu mistrů marně už loni, v kvalifikaci prohrál všechna tři utkání. Ovšem o rok dříve postoupil do semifinále Vyzývacího poháru. "Na loňské soupisce měli hráče z Balkánu nebo Ukrajiny, rozhodně nebudou mít špatný mančaft," řekl Mika na adresu tureckého šampiona, který v domácí soutěži prohrál jen jednou z 25 utkání.

Paradoxní je, že Zubří Pohár EHF vůbec nechtělo hrát. Přihlásilo se do Vyzývacího poháru, který v úvodním kole využívá formu skupin. Vicemistr si od toho sliboval větší porci mezinárodních zápasů.

Jenže na základě výsledků z předchozích sezon ho Evropská házenkářská federace zařadila do Poháru EHF a rovnou nasadila do druhého kola. "Asi jsme tak dobří," pousmál se Mika. "Výhodou je, že každý z možných soupeřů je zajímavý pro diváky," dodal.

Zubří není jediným českým týmem v soutěži. Pohár EHF bude hrát také Dukla Praha, která v prvním kole narazí na Hlohovec.Najdete na iDNES.czmobilní verze