Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři Zubří jdou do play-off ze druhého místa. A touží po další medaili

Lovosice - Zubří: domácí Havlovec (vlevo) a Petrnica | foto: MF DNES

11 2010
Sebevědomá prohlášení z minulých dvou sezon o útoku na titul tentokrát od zuberských házenkářů nečekejte. Ale jejich ambice to nezmenšuje. Po druhém místě v základní části znovu chtějí postoupit do finále.

"Do play-off jdeme stejně jako každý jiný rok," potvrdil trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt před čtvrtfinálovým soubojem se sedmým Jičínem.

Současná situace může týmu paradoxně prospět. Zubří, které dvakrát v řadě padlo ve finále, přenechalo břemeno největšího favorita na titul vítězi základní části Dukle Praha a samo může útočit ze zákrytu.
"Jsem rád, že se o nás tolik nemluví," přiznal Kekrt.

Nedávný výsledek ze základní části 38:21 naznačuje, že první kolo play-off by pro jeho výběr mělo být snadnou záležitostí. Zubří navíc na podzim uspělo také v jičínské hale, což se mu podařilo poprvé v extralize.
Ovšem favorit nemíní protivníka podcenit.

"Čeká nás soupeř dvou tváří, který je doma zcela jiný než na venku.
Přesto odmítám jakékoliv kalkulace," podotkl Kekrt. "Začíná zcela nová soutěž, všechno může být jinak." Čtvrtfinále se hraje na dva vítězné zápasy. Ideální scénář zní jasně: v sobotu doma vysoko vyhrát a ve středu Jičín dorazit.

"Bylo by to příjemné, ale na odvetu zatím nemyslíme. Chystáme se na první zápas, abychom do čtvrtfinále vstoupili správnou nohou," naznačil kouč Zubří.

Aby to vyšlo, potřebuje se celek z Valašska vyvarovat problému, který ho trápí celou sezonu. Je jím kolísavá forma během zápasů. Hráči dokáží soupeře během chvilky jasně přehrát, aby ho vzápětí sami postavili na nohy.

"Musíme v každém utkání předvést to, čeho jsme schopni. Když to zvládneme, vyhrajeme," nepochybuje Kekrt.

Hodně bude záležet i na střelecké formě opor. V posledních kolech základní části zářil Martin Hrstka, který ve třech zápasech nasázel 22 branek. Předtím potřeboval na stejnou produktivitu 7 zápasů.

"Věřím, že to bude trvalejšího charakteru," přeje si Kekrt. "Soupeři vědí, co od nás očekávat. Takže přijít s něčím novým by bylo jenom dobře," připomněl, že střelba z dálky není hlavní předností mužstva.

Program Zubří ve čtvrtfinále play-off
13. března 18:00: Zubří - Jičín
17. března 19:00: Jičín - Zubří
20. března 18:00: Zubří - Jičín - pokud nebude rozhodnuto

Chceme co nejdál, hlásí střelec hrstka

SKÓRUJE? Zuberský házenkář Jakub Hrstka se chystá na sedmičku, aby rozšířil své gólové konto.Střelecká pohoda posledních týdnů zajistila Martinu Hrstkovi druhé místo v klubové tabulce kanonýrů. Spojka zuberských házenkářů nasázela v součtu základní části a Českého poháru 105 branek.

Ve své gólové produkci chce 25letý hráč pokračovat také ve čtvrtfinále play-off s Jičínem, které začíná už v sobotu. "Možná mám jen víc štěstíčka," komentoval Hrstka svých 22 gólů v posledních třech kolech.

Opravdu?
Je tam víc faktorů. Zlomem byla asi vysoká porážka v Hranicích. Po ní se celý tým víc semkl. Bez pomoci spoluhráčů se neobejdu, sám bych to neuhrál.

Jak těžkým soupeřem bude Jičín?
Může nás překvapit, ale pokud budeme hrát stejně jako v nedávném domácím utkání (38:21), nemělo by být problémem, abychom postoupili.

Na podzim jste vyhráli i venku, což se vám v minulých sezonách nikdy nepodařilo. Poznamená tento výsledek jičínské sebevědomí?
Možná jsme to zlomili. Ale Jičín letos není v takové herní pohodě jako v předešlých letech, kdy doma porážel každého.

Ve čtvrtfinále jste jasným favoritem. S jakými ambicemi vůbec vstupuje do play-off?
Na to bych neodpovídal. Vždycky jsem o tom mluvil, ale nedopadlo to. Budeme se snažit postoupit co nejdál.

Hlavně hokejové play-off doprovázejí nejrůznější rituály. Hráči se neholí nebo si barví vlasy. Nechystáte taky něco podobného?
Nějaké náznaky v kabině už byly. Ale jak to přesně uděláme, to zatím nevím. Jaké jsou možnosti? V návrhu byly obarvené hlavy i různé varianty toho, jak se nebudeme holit. Ale opravdu jsme se ještě nedomluvili.







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze