Premiéra v extralize se házenkářům Strakonic nepovedla

Strakonický Tomáš Pek se pokouší uvolnit. | foto: Marek Podhora, MAFRA

12 2017
V poločase se zdálo, že mohou ve své premiéře v nejvyšší soutěži uspět. Nováček extraligy házenkářů ze Strakonic hrál po první půli v hale Frýdku-Místku nerozhodně 13:13.

A ještě za stavu 20:23 nebyli Jihočeši bez šance. Ale poslední desetiminutovka byla zdrcující. Domácí zkušený tým ji dokázal vyhrát 9:2, a celkově tak zvítězil nad Strakonicemi 34:23.

Svěřencům trenéra Marienky dlouhá cesta domů řádně zhořkla. Nejlepším střelcem týmu byl zkušený Martin Mošovský s devíti trefami.

Spravit chuť si Jihočeši mohou už tenhle víkend. V sobotu v 18 hodin do strakonické haly, kterou museli házenkáři před startem ligy upravit pro potřeby nejvyšší soutěže třeba tím, že k ní přidělali mobilní kabiny a zázemí, přijede Jičín. Ten v prvním kole, stejně jako Strakonice, prohrál. Doma hrál se Zubřím 23:24.