Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři řeší spor s fotbalisty

22 2003
Kunovice, Veselí nad Moravou - V oddílu ženské házené z Veselí nad Moravou to znovu vře. Klub se ale nepřipravuje na boj o evropské poháry, které hrál v samostatné české soutěži. Chystá se boj u kulatého stolu. Neklid způsobilo vyjádření předsedy kunovického fotbalu Františka Šáchy.

Ten se podle veselských činovníků snaží prostřednictvím tisku zpochybnit výsadní postavení ženské házené na místní sportovní scéně.

Fotbalový šéf v odpovědi na jednu z otázek v obsáhlém rozhovoru pro MF DNES před týdnem řekl: "Veselí hraje házenkářkou interligu žen, ale nikdo neví, jak dlouho ještě. Navíc z hlediska fenoménu ženská házená nikdy nebyla, není a zřejmě ani nebude sportem, který by přitahoval takové masy příznivců jako fotbal."

Tyto dvě věty rozpálily funkcionáře házené bez nadsázky do běla. V úterý večer kvůli Šáchovým názorům dokonce zasedalo ve Veselí nejvyšší házenkářské vedení. "Zatím bez komentáře," řekl předseda házenkářského oddílu Zdeněk Gertsberger.

"Házená bude ve Veselí vždy číslem jedna. Cítíme se poškozeni. Názory pana Šáchy nám mohou zkomplikovat jednání se sponzory. Vyplývá z nich, že jsme před krachem. To ale není pravda," sdělil ještě před jednáním za zavřenými dveřmi Vlastimil Procházka, vedoucí interligového SK HC Železárny.

"Je možné, že celý spor skončí u soudu kvůli pomluvě," řekl další z házenkářských činovníků.

"Házenkářů se dotkla moje slova? To snad ne," diví se emotivním reakcím František Šácha.

Kunovice se mohou, ale také nemusí nutně stěhovat. Druholigový klub chce změnou prostředí uvolnit prostor pro sponzory, kteří po přesunu 1. FC Synot na nedaleký stadion v Uherském Hradišti tíhnou spíš k ligovému celku. Ve hře je také vyřešení diváckého propadu, kterým kunovický fotbal trpí.

"Radnice ve Veselí je našemu záměru nakloněna, ale pokud náš záměr na prosincovém zastupitelstvu neprojde, máme kde být. Nejsme klub, kterému se nedostává ekonomického zázemí. Navíc v Kunovicích počítáme s dalším vytížením stadionu Na Bělince. Pro mládež tady budeme rozšiřovat šatny, vybudujeme i nový trávník. Stavební povolení už máme také na rozšíření tribuny."Najdete na iDNES.czmobilní verze