Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Házenkáři KP Brno se mohou po třech letech vrátit mezi elitu

Jedna z brněnských opor Jan Hubáček (ve žlutém) byl v první lize čtvrtým nejlepším střelcem se 129 góly. | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

15 2010
Tři roky. To je doba, během níž se museli házenkáři KP Brno obejít bez extraligy. Toto mezidobí možná brzy skončí. Dnes začíná baráž o nejvyšší soutěž proti Dvoru Králové a klub zároveň oslaví 90 let své existence.

Zatímco loni se klub zachránil v první lize až v poslední možné chvíli, letos se tým trenéra Zdeňka Missbacha vyšvihl natolik, že neprohrál jediné utkání a suverénně soutěži vládl. Tím však ambice nekončí.
"Všichni se na to těšíme a celé naše snažení směřuje k postupu.
Na trénincích je vidět jiskra," těší kouče.

Právě on to byl, kdo dovedl naposledy královopolský celek do nejvyšší soutěže, tehdy do interligy. To bylo v roce 2004. "Současné mužstvo je víc brněnské. Tehdy to stálo na slovenské trojici Szegényi, Matušík a Buriánek a byli tu i kluci odjinud. Teď jsou většina "Krpoláci" a o to víc to bude možná hrané srdíčkem," srovnává.

Paradoxem bylo, že v interlize už si Missbach nezatrénoval. Tehdejší ambiciózní vedení, které dovedlo brněnskou házenou do stavu klinické smrti, ho tenkrát odvolalo.

Na to už teď nemyslí a naopak se upíná k tomu, aby letos postup napodobil a v následující sezoně si mohl vychutnat pocit trenéra, který sklízí, co zasel. "Ale bude to obtížnější než tehdy a bude to hodně vabank," naráží na systém baráže.

Hraje se totiž na dvě utkání doma – venku a rozhodne skóre. "Není to úplně o síle družstva, ale spíš o aktuální formě. Nehraje se ani tak na vítězství," míní Missbach, zároveň však dodává, že jeho hráči jsou v dobrém herním rozpoložení.

A v prvním duelu, který se hraje v sobotu od 17 hodin ve staré hale ve Vodově ulici, budou mít hráči jindy nevídanou podporu. Utkání totiž bude součástí oslav. "Určitě přijde víc lidí, tak snad se to na hráčích odrazí pozitivně," věří Missbach.

Odveta se hraje za týden ve Dvoře Králové, a až se výsledky sečtou, bude jasno. Jsou v Brně vůbec na extraligu připraveni? "Jednáme s potenciálními sponzory, museli bychom navýšit rozpočet zhruba o 35 až 40 procent.

Také bychom chtěli na každý post jednu posilu, ale v úvahu připadá i varianta, že bychom hráli se stejným kádrem. Ten současný není tak špatný a mnozí kluci zkušenosti z extraligy mají," říká předseda klubu Josef Cikán.

Slavnostní program v hale začne už ve 14 hodin utkáním starých gard.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze